Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha eladom a házamat akkor a...

Ha eladom a házamat akkor a rajta lévő jelzálog hitelt vissza kell fizetnem, vagy átvihetem az új házra amit veszek?

Figyelt kérdés
Ha sikerült eladnom adóznom is kell uttána. KB: mire számítsak mennyi adót kell majd fizetnem? Van egy meghatározott % h a lakás árának x%át kell adóba fizetni?
2009. márc. 12. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen vissza kell fizetned, töröltetni kell a jelzálogot. Az új házra pedig teljesen új hitelt kell felvenned, mostani kondíciókkal. Addig nem törlik a jelzálogot, míg nem fizeted ki a banknak, és ha ez nem történik meg akkor az új tulajt nem tudják bejegyezni.

Viszont arra készülj, ha devizaalapú a hiteled, elképzelhető, hogy sokkal több jelenleg a tartozás rajta, mint amire számolsz. Az árfolyan nagyot változott. Az adószabályokat meg nézd meg az APEH honlapján, mert az adófizetési kötelezettség nagyban függy attól, hogy mikor vetted a lakást, milyen szabály volt akkor érvényben, és mióta a tulajdonod. Ezek ismerete nélkül nem lehet megmondani, hogy kell-e adót fizetdned és mennyit.

2009. márc. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én ugy ahlottam h van egy olyan "kiskapu" h a jelenlegi jelzálog hitelemet átvihetem az uj lakásomra,ha kB. ugyananyi értékben veszek lakást,vagy vmi ilyesmi,nem tudom pontosan. Akkor ez nem lehetséges? :(

Nem tudom mit kéne tennem. Mi van akkor ha eladom a házam,és a mostani helyzet miatt nem kapom meg ujra az uj lakásra? Ezért kérdeztem h nem e lehet átvinni...

2009. márc. 12. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia4

Beszélj a bankoddal, kérdezd meg tőlük, hogy az új ingatlant elfogadnák-e a régi helyett? Szoktak ilyet.

Amennyiben igen, számolj azzal, hogy plussz költséged lehet, mivel valószínűleg a bank ki fog küldeni egy értékbecslőt, illetve lehet még valami plussz eljárási díj is, de szerintem még így is jobban járnál, mint egy új hitellel.

2009. márc. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Múlt héten voltunk bankban, ahol megkérdeztük, hogy a jelzálog egy részét át lehetne-e vinni, másik részét kifizetnénk. Igen, meg lehet csinálni!

2009. márc. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!