Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet-e olyan eset, hogy egy...

Lehet-e olyan eset, hogy egy adós tartozása valamelyik bank fele 3 millió forint, ezért a bank 3 millió forintért árverezi az ingatlant, amikor annak értéke a többszöröse?

Figyelt kérdés

Kivehet a bank akár több millió forintot valaki zsebéből azért, mert nekik 3 millió forint a tartozás, de a ház 7 milliót ér? Mi lehet ebben a helyzetben a probléma?Mi szeretnénk venni ilyen házat, az ingatlanos ezt állítja, de én képtelen vagyok elhinni? Lehet hogy nem szólt a hitelátvállalásról vagy valami más dolgot titkol elöttünk?


Köszönöm!


2011. máj. 15. 16:02
1 2
 11/11 anonim válasza:

1. Tisztázni kell, hogy árverés vagy opciós vételi jog van-e, mert ha van, akkor a saját értékbecslője felértékeli és annyiért megvette, aztán azt csinál vele amit akar.

A furfang a saját értékbecslőben van, a szerződésben benne van, hogy a bank értékbecslője csinálhatja csak és azt te köteles vagy elfogadni. Innentől ha 2.- Ft-ra becsülte, akkor annyiért vette meg, amit te már előre aláírtál. Magyarán ingatlan oda és még tartozol is és teljesen törvényesen ment minden, a tisztesség és a jog más lapra tartozik.


Nekem volt ilyenem egy VW T4-gyel árfolyamelszállás előtt. Az autó piaci értéke 1-1,2 között mozgott, tiptop szervizelt állapot. A bank értékbecslője megállapított 612ezer Ft-ot és annyiért el is ment. Kb egy évvel utána összefutottam egy jó ismerőssel aki annál a banknál vezető beosztásban dolgozik, rákérdeztem, hogy ez hogy is van, mert mintha az értékbecslés az eladás után lett volna, annyira fillérre összevág minden. A válasz: igen, az mindig utána készül, mert eurotax alá nem lehet lemenni és a valós és a papíron leírt állapot az 2 dolog, nem neked fognak kedvezni, hanem a jattoló autónepper vevőnek...


Ezt egy ingatlannal is meg lehet csinálni. Elgondolkodtató nem?

2012. aug. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!