Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Utólag jogosan követelnek...

Utólag jogosan követelnek saját hibájukból elmulasztott papírt hitelügyintézők?

Figyelt kérdés
Május 16-án vásároltam egy Tv-t 0% kamat 0% THM-re a Budapest Bankon keresztül. Bemutattam amire szükség volt,van munkahelyem(mióta leállamvizsgáztam folyamatosan munkaviszonyban voltam),de a mostani június 30-ig szól.Pedagógus vagyok. Nincs és nem is volt még hitelem, van lakásom, autóm, 140.000 bruttó fizum, ettől függetlenül csak úgy adtak hitelt hogy 37.000 Ft önerőt kell fizetnem.Plusz 10 hónapon keresztül 11.000 Ft-ot, amit addig nem kezdenek vonni amíg nincs szándéknyilatkozat. Szerződést nem kaptam, mondván majd postán küldik, persze ott egy csomó papírt alá kellett írnom. A szerződés azóta sem jött meg, ráadásul ma(vasárnap délben)felhívtak, hogy kérjek a munkáltatómtól szándéknyilatkozatot hogy továbbfoglalkoztat, különben felbontják a szerződést. A kérdésemre, hogy ez mit takar(visszaadni a tv-t?Visszakapom az önerőt?)nem tudott válaszolni.Mindezt 30 napon belül.Én a munkáltató felé nem leszek tolakodó, hogy akkor meghosszabbít vagy sem, nem egy jó pont lenne újoncként,és jobb óvatosnak lenni. Kérdésem:Miért nem mondták nekem akkor hogy szükség van ilyen papírra?Ha ezt tudom akkor nem kérem a hitelt, hiszem akkor sem és most sem tudom biztosra hogy meghosszabbítanak-e vagy sem. Hiszen ma már mindenki tudja hogy a biztos állás is bizonytalan. Tudja valaki mi van ilyenkor?Már tiszta ideg vagyok, elrontották a gyereknapom.
2011. máj. 29. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha van rá 30 napod, akkor június 28-ig van időd beszerezni. Addigra meg a munkáltatód is eldönti, hogy mit akar veled 2 nap múlva.

(fogyasztási cikkre hitelt felvenni... sose tanulnak az emberek...)

2011. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%

Huhh,a hitelt már felvetted -ezen javítani nem tudsz.


Én azt tenném,hogy felvennék baráttól,ismerőstől,rokontól valakitől akit ismersz 110.000 forintot(a lényeg,hogy ne hivatalos bank,vagy pénzintézet legyen) és azzal azonnal,de haladéktalanul rohannék a bankba,hogy visszafizesem a felvett banki kölcsönt.Kifizetném persze amára összegyülemlett banki kamatokat,THM-et is,hogy semmilyen követelése ne lehessen a banknak velem szemben.


Ezt a kifizetést -ha sehogy máshogy nem megy- barátok által megelőlegezett pénzből tenném.


Emellé pedig 1 embertől(lehetőleg ugyanattól akitől a pénzt kérted,hogy ne tartozz 1000 fele) felvenném a televízióhoz szükséges pénzt,és az egészet cakk-pakk minnél elöbb elkezdeném törleszteni.


Persze közben azért valamennyi pénzt még félre is kellene tenned,ugyhogy én most a helyedben nagyon,de nagyon összehúznám azt a nadrágszíjat.(feltételezem,hogy nem 580.000 a nettó fizetésed,és nem befektetésnek vetted fel a kölcsönt)

2011. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1.hozzászólónak:

Szerintem semmi probléma nincsen ha műszaki dologra veszi fel az ember a hitelt,természetesen ha 0% a kamat rajta!Minek fizesse ki egybe ha 1 éven belül kamatmentesen kitudja fizetni.

2.hozzászólónak:

Huuhh,nincs banki kamat,nincs semmi olyan dolog ami miatt ki kellene fizetnem a hitelt egyben.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. jún. 1. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!