Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Provident kölcsönt aki vett...

Provident kölcsönt aki vett fel, igaz, hogy 2-3 szorosat kell visszafizetni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Én nem vettem fel, de a kérdésre a válasz, igen!!!

Soha, semmilyen körülmények között nem szabad tőlük felvenni.

Csak a buta emberek vesznek onnan fel pénzt.

2009. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem, mert kb. az 5-szöröse, amit visszafizetsz!
2009. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem több mint 400%-os thm-mel? A 400% azt jelenti, hogy legalább a felvett összeg 4szeresét kell visszafizetni.
2009. márc. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Én egy buta ember vagyok az első válaszoló szerint mert vettem fel tőlük kölcsönt:) 80 ezret vettem fel és 130-at fizetek vissza.Akárhogy is számolom az nem 2-3-4-szerese! Amugy számoljátok csak ki ,hogy egy banki személyi kölcsönre mennyit fizettek vissza amire lejár. Sokkal többet mint a providentnek.Csak nem tünik fel mert hosszabb lejáratú! Szóval.............
2009. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Nyugtával dicsérd a napot kedves utolsó...
2009. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Nyugtával dicsérem..... Nem az első eset,hogy vettem fel hitelt tőlük. tudom,hogy mennek a dolgok.Kifizetem és nincs tovább.Az viszont tény,hogy sokszor zaklatnak a hitelajánlatukkal,de nem kell feleslegesen beleugorni és akkor nincs baj.
2009. márc. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha ki tudtál szállni belőle, akkor jó, mert sokan nem tudnak.
2009. márc. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Én is vettem fel provident kölcsönt, és érthetően elmagyarázták, hogy mennyi kerül visszafizetésre. Ennek tudatában mentem bele, és nem húzom a számat, ha fizetni kell, tisztában vagyok a kamatokkal és a futamidővel is. Lehet, hogy akkor én is hülye vagyok? Egyébként valóban nem veszetik észre, hogy egyéb hitelekre is kb. ennyit fizetnétek vissza, mert hosszú lejáratúak.

Nekem nem volt gondom sosem ezzel, és ha nagyon muszáj, megint fogok felvenni.

Nem vagyok butább, mint az, aki hitelből hitelbe mászik.

2009. márc. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

egy hitelnél a THM (teljes hiteldíj mutató) mutatja meg mennyit kell visszafizetned. ez a providentnél kb. 250% (régebben 4-500% volt)

egy átlagos hitelt ha felveszel más banktól, ott 20-30% max. a THM. ezért átverés a provident.


jah és én 11 hónapig fizetem a hitelemet, a THM 19% és a 19%-nál egy forinttal sem kell többet visszafizetnem, már előlre megvannak a csekkek is minden hónapra.


ezért az sem igaz, hogy hosszabb futamidejűre is ennyit fizetsz vissza.


a provident átverés, mint azt mostanában sokat hallani is.

uzsora kamattal dolgoznak! már alig várom hogy végre a kormány maximalizálja a kamatokat! mint azt 1 éve már szóba hozták egyszer hogy fogják!

2009. márc. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

A hosszabb futamidő nem 11 hónap kedves véleményező. A hosszabb futamidő több évet jelent, mint például a jelzáloghitel, amit 20-30 évig fizet a hitelfelvevő. Én 30 évre vettem a lakásomat, havi 25ezer a törlesztőm, a felvett összeg 2850ezer ft volt. Mindezt 2006-ban. Eddig csak kamatot törlesztettem (számolj), most kezdtem el a tőketörlesztést. Közel 9 millió forintot fizetek vissza. Nem nehéz kiszámolni, hogy hányszorosa a felvett összegnek. Több, mint a háromszorosa. Budapest Bank.

Ez hosszú lejáratú hitel.

2009. márc. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!