Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végtörlesztésnél (180Ft-on)...

Végtörlesztésnél (180Ft-on) melyik összeget kell visszafizetni? Az alaptőkét?

Figyelt kérdés

A kérdésem: mit nézzek a hitelszerződésben? mert az áll benne, hogy a CHF-ben felvett összegnél 15%-kal magasabb összeget számoltak, de a tartozásunk nem ez, hiszen ezt azért számolták, mert lehet árfolyamingadozás a szerződés aláírása és a folyósítás között.

Ma voltunk a bankban, ahol még nem tudnak semmit, csak amit mi is a híradóból. Azt sem tudta megmondani, mennyi tartozásunk, csak az alaptőkét, de azt mondta hölgy, hogy erre még jön valami kamat, de nem tudja mennyi. milyen egyéb kamat? végtörlesztésnél nem az alaptőkét kell visszafizetni?


2011. szept. 26. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A szerződésednek van egy melléklete ahol benne van a tőke és kamatmegoszlás. Abból ki tudod nézni, hogy most mennyi a tőketartozásod. Ha nem érted,akkor hívd fel a bankor és kérdezd meg,hogy a mai nappal mennyi a tőketartozás.

ezt azt összeget szorozd be 180-nal,ennyit kell visszafizetned.

Ne csodálkozz, ha felvettél 5 éve 10milliót és ma a tartozásod 9,4. A hitelek törlesztésénél az első években a részlet nagyrészét kamatra számolják el,a tőketörlesztés később lesz csak nagyobbmétvű.

2011. szept. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen, tudom. főleg, hogy a miénk türelmi idős volt, tehát a tőke egyáltalán nem csökkent. sajnos.
2011. szept. 26. 18:24
 3/14 A kérdező kommentje:
a "fennálló tőketartozás", amely a bank félévente küldött levelében áll, az, amit felszorzunk 180-nal vagy erre még jön valami egyéb kamat?
2011. szept. 26. 18:30
 4/14 anonim ***** válasza:
Persze hogy jön rá kamat, hiszen az csak a tőke.
2011. szept. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A fennálló tőketartozást meg kell hogy tudni mondja a bank a mai napra vonatkozólag!!!! Nekünk megmondták.

Azt az összeget kell beszorozni a 180-al. Jelenleg úgy néz ki, hogy ezt más összeg nem terheli. Egyedül az elengedett összegen az illeték- és adómentesség kérdéses, azt nem értem, hogy mindenkinek jár-e, vagy csak bizonyos havi jövedelem alattiaknak. [link] itt van fenn a törvény a legfrissebb közlönyben.

2011. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
plusz kamat viszont arra nem jön már! A fennálló tőketartozást kell csak visszafizetni!
2011. szept. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Azt a tartozást fizeted, amit felvettél, és abból még levonnak annyit amennyit az évek alatt fizettél. Nálunk például 4millió volt a hitel, (155ft/frankon vettük fel), az ugye megvan a szerződésben, hogy az mennyi frank. Ezt átszámolják 180/frank-os árfolyamon, majd levonják belőle az évekig fizetett tőketartozást 8a kamat az más tészta). Így lett nekünk végül 4millió 100ezres a hitelünk, pedig már 4évig fizettem. Nem számolhat fel rá semmi mást, csak ezt az összeget kérheti vissza.

Bementünk a bankba és megmondták, de te is kitudod nagyjából számolni.

2011. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a felvett frank összeget nem szorozzák semmivel, hanem csak a fennállót. (mert már lekönyvelésre került a havonkénti frankban számolt befizetett tőke)
2011. szept. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi! tehát a fennálló tőketartozást kell visszafizetnünk? mert a bankban mondtak egy összeget (ez megegyezik a fennálló tőketartozás összegével, utánanéztem), de azt mondták, hogy erre még jön valami kamat, amit nem tud megmondani, hogy mennyi. ezen izgulok most, hogy mi lehet az, s főleg mennyi!!
2011. szept. 27. 15:34
 10/14 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, nem tehet rá semmilyen kamatot.
2011. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!