Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet olyat, hogy eladom a...

Lehet olyat, hogy eladom a lakást, amit kapok érte betörlesztem a banknak, a fennmaradó meg marad hitel?

Figyelt kérdés

sajna annyit nem kapnánk,amennyi a hitel,fennmaradna sztem vagy 2 milla-7,6ot vettünk fel,max ennyiért menne el,de az árfolyam miatt ugye most már többet kéne kifizetni-


ilyen esetben van megoldás?


pénzünk,vagyonunk amit bevonhatnánk nincs. anyósoméknak van lakása de ők már anno megmondták h ők nem segítenek semmilyen formában


2011. máj. 30. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az a lakás nem a tied hanem a BANKÉ egész addig, amíg az utolsó részletet ki nem fizetted.


Ergo a bank beleegyezése nélkül eladni nem lehet, max hitelátvállalással.


Továbbá a banknak a lakás a fedezete a hitelre, tehát szinte biztos, hogy ezt nem engedi, hogyha nem tudod kifizetni a fennmaradó hitelösszeget. Majd ők elárverezik és ugyan úgy leverik rajtad a különbözetet.

2011. máj. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a törlesztést tudom fizetni,csak átmennénk egy kertesbe a gyerekek miatt. a banknál ha érdeklődöm,lehet h találnak valami megoldást?
2011. máj. 30. 11:15
 3/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Már így is nagyobb a hitel mint a lakás értéke és nagyobba szeretnétek menni? Ezt hogy gondoltátok megoldani?
2011. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

",csak átmennénk egy kertesbe a gyerekek miatt."


Azt ugye tudod, hogy egy ideje már 30% önerő alatt nem kapsz hitelt. Ergo ha nincs pénzetek akkor nem kapsz hitelt új házra...

2011. máj. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

másikba,nem valami palotába. a lényeg az lenne h panelből egy kis kertesbe. de egyszerűen nem találjuk a megoldást.


a lakás nem ennyit ér,csak most olyan szar a helyzet,h nem kapnánk érte ennyit.


ér annyit amennyit a banknak kéne fizetni de nem megy el ennyiért.


nem tudjuk mi a megoldás,már a lakáskiadáson is gondolkodtunk,de mi van ha a bérlő szétcseszi?


nagyon nehéz ez,mert anno azért vettünk panelt mert sürgetett az idő-gyerekszületés-és azt hittük pár év és eladjuk. csak hogy jött a válság


elnézést ha butaságokat kérdezek,nem értek hozzá, de gondoltam hátha van valaki aki tud valamit

2011. máj. 30. 11:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de az "ér annyit csak nem veszik meg annyiért" azt jelenti, hogy nem ér annyit... A piac diktál.
2011. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ez odáig oké, én azt kérdeztem, hogy a panel ér mondjuk 7,8 M-t a kertes pedig 10M felett. A különbözetet miből akarjátok kifizetni, ha nincs Önerőtök, és nem is kaptok hitelt??
2011. máj. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
vidéken van olcsó kertes,de egyelőre az albérlet is jó lenne
2011. máj. 30. 17:06
 9/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Hát ezt nevezik hitelspirálnak, mert ha most eladjátok és így is marad hiteletek, azt is még jó pár évig fizetni fogjátok.
2011. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
ennyit ér annyit ér, annyit ér amennyiért megveszik, nem amennyire a kicsi szíved tartja
2011. máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!