Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Olyat lehet-e, hogy hogy meg...

Olyat lehet-e, hogy hogy meg tudjak venni egy autót, (nem milliósra gondolok) kapjak pénzt -hitelt- amire a fedezet (jelzálog) az az autó lesz amit meg akarok venni? Hülye gondolat lehet, de hátha

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet.


De valamiféle önerőre szükséged lesz, az autó önmagában nem lesz elég.


Tehát egy példa:

Kinéztél egy 1.000.000 ft értékű használt autót megvételre. Úgy nem mehetsz be a bankba, hogy kérek szépen 1M-ót és az autó a fedezet. Ilyenkor azt fogják mondani, hogy fizess be 3-400 ezer forintot kp-ban és a maradék 6-700 ezer forintot megadja neked a bank hitelbe az autófedezetért cserébe.

2011. jún. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor mindenféleképpen kell hozzá ilyen hogy 6 hónapos munkaviszony, meg egyéb papírok. Akkor mindegy ha szabadfelhasználásút vesz fel az ember.
2011. jún. 3. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg kell pénz eredetiségvizsgálatra, átírásra, stb..., ezek sem olcsó dolgok.
2011. jún. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És az autó sem lehet túl öreg.
2011. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mert a szabadfelhasználású hiteleknek mindig rosszabbak a kondíciói.
2011. jún. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy a szabadfelhasználású hitelnek rosszabbak a kondiciói. Illetva a szabadfelhasználású szerintem csak akkor adható ha van másféle fedezet. Én szerintem te a személyi kölcsönre gondoltál. Azt arra költöd amire szeretnéd, bár lehet kér a bank egy tervezetet, ha mondjuk lakásfelújítás címén veszed fel. De nem ellenőrzik le ha rendesen fizeted. De a személyi kölcsön drágább mint az autóhitel én így tudom.

Ha autót veszel a vételár 20-25%-át kérik önerőnek, a többire kaphatsz hitelt, ha megvannak a feltételek. Határozatlan munkaviszony min három hónap általában, fizetés azért normálisabb, közüzemi számla rendesen fizetett nem elmaradt.

Ha mondjuk mindened ok, de kevés a fizetésed akkor is lehet nehézségekbe ütközöl, lehet akkor több önerőt kérnek.

Az autóra nem adnak 100%-os hitelt, mint ahogy talán semmire sem. Önerő kell mindenhez.

2011. jún. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!