Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaptunk egy csekket az OTP-től...

Kaptunk egy csekket az OTP-től, hogy fizessünk be 80 000 Ft-ot, mert a már évek óta nem használt számlánkon ennyi kezelési költség, kamat stb. felhalmozódott. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Eddig nem küldtek semmilyen értesítőt ezekről a költségekről, és nem is szeretnénk kifizetni az összeget.
2011. jún. 4. 11:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80e kissé soknak tűnik..menj be elmagyarázzák,de ha a meg van a számla akkor sajna sztem ki kell perkálni...
2011. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha valóban nem került megszüntetésre a számla, akkor bizony ki kell hogy fizessétek.
2011. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Egy számla addig él, amíg nincs megszüntetve. Ez ellen nincs oka felháborodásnak. Nekem is van olyan kártyám nem is egy amit szinte nem is használok, de soha nem lehet tudni, mikor kellhet mégis, arról is mindig levonják a havi költségeket. Bemész, kifizeted az elmaradást, majd megszünteted a számlát.
2011. jún. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a reklamációnak mindenképp van helye, minimum egy éves elszámolót illene küldeni, és ha ez meglett volna, akkor időben megszüntethetted volna a számlát.


Ezen felül meg mindenképp soknak tűnik az a 80 000, nekem párszáz ft az otp-nél a havi számlavezetési díj, egy évre biztos nem több 3-4000 ft-nál, és gondolom, nem egy 20 éve nem használt számláról van szó.

Ha meg mégis, bizonyos tartozások 5 éven túl elévülnek, annak is utána kéne érdeklődni, hogy ez ezek közé tartozik-e.

Fizetés előtt mindenképp érdeklődj!

2011. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Szerintem a reklamációnak mindenképp van helye, minimum egy éves elszámolót illene küldeni, és ha ez meglett volna, akkor időben megszüntethetted volna a számlát."

Nem kell küldeniük, csak ha a szerződés szerint volt ilyen igényelve. De sima bankszámlánál nincs éves elszámolás vagy beszámoló, max havi egyenlegközlő, amit nagyon ritkán postáznak csak ki. Már évek óta online értesítőt használ az OTP, csak kifejezetten kérésre postáznak.


"Ezen felül meg mindenképp soknak tűnik az a 80 000, nekem párszáz ft az otp-nél a havi számlavezetési díj, egy évre biztos nem több 3-4000 ft-nál, és gondolom, nem egy 20 éve nem használt számláról van szó."

A számlavezetés díja mellett éves kártyadíj, illetve a levonások miatt keletkező költségek miatt simán belefér ez az összeg. Ezenkívül pl az én számlavezetési díjam 1200.-/hó volt.


"Ha meg mégis, bizonyos tartozások 5 éven túl elévülnek, annak is utána kéne érdeklődni, hogy ez ezek közé tartozik-e."

Ez egy élő számlához tartozó folyamatos költség, ami nem évül el.

2011. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
nem sok az..nekünk a havidíj 1300 Ft ami éves szintem 15e....pár év alatt összejön a 80...plusz ha nem kért számlalevelet akkor semmilyen értesítőt nem kellett küldeniük..tanulópénz,ki kell fizetni...
2011. jún. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
De bizony, kibäszott sok az a semmiért, van, aki egy hónap alatt keres annyit. Én mindenképp körbejárnám a dolgot, simán lehet a bank részéről is mulasztás, tévedés. Nem ez lenne az első eset.
2011. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Ez most nem arról szól hogy ki mennyit keres. Ez arról szól hogy van valakinek egy élő számlája, és azt képzeli hogy ha nem használja nem kell fizetni. Ezt butaságnak hívják. Nekem 4 olyan kártyám van amit szinte nem használok, ezek összesen havi 6000 forintot tesznek ki. Egy éves elmaradás is elég volna majd a 80 ezerhez.
2011. jún. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Évente egyszer kötelesek egyenlegértesítőt kipostázni akkor is, ha nincs pénzmozgás a számlán.

Mióta nem használtad a számlát? Új bankkártyát küldtek lejáratkor? Mennyi idő alatt jött össze ez a tartozás? Mekkora volt az utolsó általad ismert egyenleg?

2011. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát érdekes, én hónapok óta nem használom a számlám, most szüntettem meg és pont annyit kaptam visza, amennyi decemberben volt még a számlán. Nem kevesebbet.
2011. jún. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!