Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe fektessem a megtakarított...

Mibe fektessem a megtakarított pénzem ebben a nehéz helyzetben?

Figyelt kérdés
Van egy kis megtakarított pénzem, egymillión felül. Nem tudom, hogy tarthatom-e a bankban, vagy inkább váltsam be valutába. Van valakinek ötlete, hogy hogyan járnék most a legjobban?
2009. márc. 21. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs különösebb terved kösd le egy hónap folyamatosra! Abban nincs különösebb rizikó és ha a hónap letelt, akkor kamatveszteség nélkül kiveheted.
2009. márc. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
58%

Szia!


Túl nagy tapasztalatom nincs ilyen téren. De minden felnőttől azt hallom, hogy az egyik legbiztosabb pont az ingatlan! Akkor biztos nem fog elúszni a pénzed...Te is élvezheted vagy akár ki is adhatod. Ha pedig pénzre van szügséged csak eladod...10 év után pedig adózni sem kell utánna.


Remélem segítettem, én ezeket hallottam.


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
70%
Erre a kérdésre ilyen egyszerűen nem lehet válaszolni, hogy egy adott befektetési forma jó-e. Kérdés lehet az is, hogy a későbbiekben milyen célra szeretnéd használni a megtakarítást, mennyi idő múlva lenne rá szükséged, akarsz-e ad-hoc lehetőséget, stb. Van olyan cég, amelyik ismeri a piac legjobb lehetőségeit - mert folyamatosan kutatja -, aki tapasztalt szakemberei révén megadja neked a szükséges információkat, megtervezi a jövőbeni lépéseidet számodra és időről időre folyamatosan tájékoztat, ha vannak újabb megoldások, és érdemes-e váltani, vagy sem. Ezt a jövőre vonatkozó tervet kötelezettségmentesen és díjmentesen kialakítja. Akár 3-4 szakemberrel is beszélhetsz, akiknek az az érdekük, hogy hosszú távon elégedett légy a cég tevékenységével, és a te érdekeidet képviselik a döntéseiddel, elképzeléseiddel kapcsolatos pénzügyeidben. Mindenképpen időt, fáradtságot és pénzt tudsz megtakarítani velük. És ha neked valamilyen speciális igényed lenne, azt is hajlandók kivitelezni, ha megbízod őket.
2009. márc. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmiképpen NE részvénybe vagy ingatlanba!


Én állampapírba fektetnék, pl. néhány hónap múlva lejáró DKJ-t vennék belőle, aztán amikor lejár, akkor ismét lehet dönteni. A DKJ-t ugyanakkor el lehet könnyen adni a lejárta előtt is, ha sürgős szükség van a pénzre. A kisebb pénzmegtakarításaimat évek óta dkj-ben tartom, mert ez rugalmas és jó a hozama is.

2009. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Drága tündérlány:


1., Egymillióból milyen ingatlant vegyen szegény kérdező?

2., Ez egy baromság, pont most értéktelenedik az ingatlanpiac, mivel az embereknek nincs egy vasuk se és már nem osszák minden írástudatlannak a két szép szemére a hiteleket a válság óta. Még évekig pangani fog az ingatlanpiac. Az igaz, hogy áron alul lehet most venni ingatlant, de, hogy eladni nem fogod még jópár évig az is biztos!

2009. okt. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Úúúú ha befektetted volna bitcoinba 😂
2018. jan. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!