Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel. Úgy számolom, hogy...

Diákhitel. Úgy számolom, hogy kb 30e ft-t kell majd havonta felvennem egyetemi tanulmányaim alatt. Még benne van az 5 éves képzés is a terveimben. (? )

Figyelt kérdés

Mennyit kell majd visszafizetnem?

Úgy gondolom ha sikerül elvégeznem amit akarok, akkor minimum egy nettó 250-es fizetésem lehet kezdőként.

Nem fogom nagyon megszívni a sok hitelt, mint ahogy sokan írták, hogy megszívták?


2011. jún. 13. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
10x5x30e=1500000Ft-ot kapsz meg. Az első felvétel pillanatától megy a kamat, összesen a végén 4-5 millió körül jössz ki. Ha csak a kötelezőt fizeted, akkor lehet 10 is...
2011. jún. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem szívod meg, ha egyrészt nem veszed fel végig, hanem csak az első évben, utána keresel munkát (jó szakkal simán meg lehet keresni 800-1000 Ft-ot óránként), másrészt miután végeztél, vagy ha van plusz pénzed, az az első, hogy visszatörleszted gyorsan.
2011. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindent, csak diákhitelt ne! Mások is igy álltak hozzá áá majd biztos jól fizető munkám lesz és tudom fizetni miért ne vegyen fel. Aztán volt a kopp, volt aki be sem tudta fejezni az egyetemet mások befejezték ugyan ugyan de egyáltalán nem talált munkát vagy talált de sokkal rosszabbul fizetőt és most kénytelen egy gyárban robotolni 70 ezerért hogy fizesse a hitelt. A mai világban még diplomával is rettentő nehéz elhelyezkedni, és pályakezdőként 250 ezret sem sokan keresnek.. Informatikus vagy mérnök azzal talán nem leszel munkanélküli de ha nem ilyet tanulsz felejtsd el a diákhitelt! Nem jó az életünket hitellel inditani! Én is fel akartam venni de inkább robotolok egy gyárban 12 órában éjszaka és megkeresem a rávalót mintsem eladósitsam magam sok sok évre. Az a baj vele, hogy a törlesztést a suli végeztével (több év) kell elkezdeni. Addig pedig folyamatosan ketyeg a kamat, ami évek múltával jókora öszegre rúg. Ismerőseim közül is aki felvette mind megbánta, 300-400 ezret vettek fel és most van 1,5 milliós adósságuk az emelt összegű befizetéseik nem a tőkét hanem kizárolag a kamatokat törlesztik. Előtörlesztésre van mód de nagyon bonyolult és véletlenül sem segitenek benne. Nagyon buktatós az egész. Én semmiképp nem ajánlom! A net tele van azokkal akik bebukták persze mindenki ugy gondolta, hogy ez vele nem fordulhat elő, amikor felvette..
2011. jún. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az informatika stimmel, az eltere megyek proginfóra.
2011. jún. 15. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!