Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha meghalnék, a diákhitel...

Ha meghalnék, a diákhitel tartozásommal mi lenne?

Figyelt kérdés
Vagy ha egyszer csak eltűnnék külföldre. Behajtanák a szüleimen?
2010. szept. 1. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Öröklődik a tartozásod is, úgyhogy behajtanák a szüleiden, ha meghalnál. Ha eltűnnél külföldön, akkor meg köröznének is egy idő után a tartozásod miatt.
2010. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem. Az örökségedre terhelnék.
2010. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Meg kellene már végre érteni ha valaki hitelt vesz fel azt csak a kezesen hajthatják be maximum.HITELT NEM LEHET ÖRÖKÖLNI!!! És szülök meg nem szoktak a gyereküktől örökölni.
2010. szept. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 BandSz válasza:
20%
Hogyne lehetne örökölni. Pl.: Ha a szüleid vesznek fölvesznek 2 millió forintos hitelt, és ne adj Isten, meghalnak, akkor neked, vagy a testvérednek kéne tovább törlesztenie.
2010. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valaki halála esetén annak örököse mindent örököl. Azaz nincs olyan, hogy a ház az kéne de a hitelek nem, csak együtt lehet. De! az örökös csak az örökölt vagyon erejéig köteles helyt állni az elhunyt tartozásaiért, kintlévőségeiért. Ezenkívül a leendő örökös el is utasíthatja az egész örköséget, ha úgy gondolja neki semmi nem kell.

A diákhitel amúgy is speciális hitel. Ha nem fizetnéd a havi részleteket, akkor felmondanák a szerződést, egybe kérnék a teljes összeget ha nem fizeted akkor ha a diákhitelt adók módjára az apeh hajtja be. Az a lényeg, hogy ha elmész külföldre attól még a neveden lévő dolgokat eladhatják (autó, lakás) de a szüleidnek semmi köze hozzá, őket nem érintené semmi, tőlük nem követelhetnek.

Ja és vicces amúgy, hogy a diákhihtel teljes összege két esetben kerül elengedésre(üzletszabályzat 95. pontja alapján) : ha meghalsz, vagy ha eléred az öregségi nyugdíjkorhatárt. A kétkedők kedvéért a link hozzá:

[link]

2010. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha lelépsz külföldre és ott legálisan akarsz tartózkodni, akkor megtalál a magyar állam.
2010. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Hát te szuper vagy! Benne van a szerződésben, amit ugye e l o l v a s t á l, mielőtt aláírtad. ez esetben szerencséd van, mert nem, a diákhitel nem öröklődik.

Komolyan nem csodálom, hogy ennyi a bedőlt hitel. Miért nem alapvető, hogy elolvassuk, mit írunk alá? Akkor is, ha húsz oldalas, száraz szöveg. Felelőtlen vagy...

2010. szept. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Hát a diákhitel szerződést én se rágtam végig. Minek, úgyis felvettem volna, mivel pénz híján vagy ez, vagy az egyetem.


De azért jó tudni, hogy már csak pár évtizedet kell kibírni, és elengedik ^^

2010. szept. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

áá nem vagyok én felelőtlen attól h nem olvasom végig a szerződést. ha valami van akkor feljövök gyakorikérdésekre :):):)

köszönöm a válaszokat

2010. szept. 2. 00:48
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Halál esetén törlik a tartozást, azaz senki sem örökli. Ha külföldre mész, akkor továbbra is fizetned kell.

[link]

pl. 365. oldal 246-os pont

2013. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!