Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelt szeretnék felvenni...

Lakáshitelt szeretnék felvenni! Van esélyem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 27 éves vagyok 150 ezres netto jövedelemmel, menyasszonyom minimálbéres, van 3 millio önerőnk és szükségünk lenne 10millio hitelre. Szerintetek menni fog? Szüleim házára terhelhető lenne még, ennek értéke kb. 10-12millio.(bár ha lehet ez elkerülném). Köszi
2011. jún. 15. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, Szerintem megoldható a hitelfelvétel a szülői lak bevonása nélkül is, de függ attól is, hogy hol szeretnétek vásárolni. Mert pl. budapesti lakásnál elég az önerő elvileg, de egy Pest megyei háznál nem elég. Törvény írja elő a 25% önerőt, de a bank ennél kérhet többet. 10milliós hitel havi törlesztője 25 év futamidőre havi 73ezer ft-tal indul, majd a második félévtől 84700 ft-ra emelkedik. Ennél lehet, hogy van olcsóbb bank is, de olyat kalkuláltam, ami a fenti paraméterekre budapesti ingatlan esetén pótingatlan bevonása nélkül is megadja a hitelt.
2011. jún. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Ha ekkora hitelt ki tudtok fizetni, akkor én spórolnék a helyetekben, 4 év spórolással meg tudjátok szerezni a 10M felét vagy 8 év alatt akár az egészet.

A lehetőség:

Lakás most 10M hitellel: Erre visszafizettek 25M Ft-ot, magyarul 28M-ért veszitek meg a 13M Ft-os lakást. Jól hangzik.

B lehetőség:

4 év spórolás után 8M Önerő, 5M hitel : visszafizetett összeg: a 10M felével számoltam: 12,6M ft + 8M önerő összesen: 20,6M Ft, kapásból 8M-t nyertetek

C lehetőség:

8 év spórolás: és 13 M ft-ért megveszitek a lakást, circa 15M Ft-ot spóroltatok rajta és 17 ÉVET amit nem kell a banknak fizetni.


Kíváncsi leszek kinek melyik tetszik.

2011. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

kedves Krisztián.

20év*79ezer ft támogatott hitelben 18,9millió ft, illetve arra nem tértél ki, hogy a 4 év alatt, amíg spórolnak, addig hol laknak? egy havi 70ezres albérletben mondjuk? Azaz 70000*12*4= 3,4milliót kifizet más lakására a sajátja helyett...

Nem tudom milyen megtakarításra gondolsz, bár sejtem, de ha a hitel mellett megtakarít, akkor azt is elő vagy végtörlesztheti, így nem kell a 20 év alatt a közel 9millió ft kamatot kifizetni...

2011. jún. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az utolsó hozzászólásom tekintsétek semmisnek légyszí, mert kevertem egy másik hozzászólással.

Bár a lényeg nem változik, de mivel 25 év futamidővel számoltam 84ezres törlesztővel, így annyiban igaza van Krisztiánnak,hogy 25millió ft a visszafizetés 10millióra 25 év futamidő esetén.....

2011. jún. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
-Köszönöm a válaszokat. Amúgy Heves megyében Egerben szeretnénk lakást venni.
2011. jún. 18. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!