Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet-e 1/2 hányadban tulajdon...

Lehet-e 1/2 hányadban tulajdonolt lakás másik felére lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Én és öcsém 50-50%ban tulajdonoljuk a lakást. Lehetséges-e felvenni neki a lakás értékének 50%-ára hitelt, hogy tőlem megvásárolhassa, úgy, hogy a jelzálogot a lakásra tennék?
2011. febr. 28. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha te hozzájárulsz. De nyilván ebben az esetben érdemes hozzájárulni :)
2011. febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Az egész lakásra tud hitelt felvenni, ha beleegyezel.
2011. márc. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne biztos, hogy egyértelmű volt, amit írtam, tehát ő megvenné tőlem a lakás másik felét, és erre venné fel a lakáshitelt. megteheti-e, hogy az általa félig birtokolt lakás másik felére lakáshitelt vegyen fel?
2011. márc. 1. 13:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha aláirod a beleegyező nyilatkozatot.
2011. márc. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Beleegyező nyilatkozat? Ez mekkora hülyeség!

Normál lakáshitel, te vagy az eladó, ó a vevő. Ennyi.

2011. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a testvéreddel adásvételi szerződést kell kötnöd és ha megfelel adósként, akkor tud felvenni hitelt.
2011. márc. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!