Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CIB internet bank utalás...

CIB internet bank utalás segítség?

Figyelt kérdés

Szóval rámentem,hogy szolgáltatások, átutalás, eseti.. kitöltöttem minden adatot.

Rámentem h bankba küld, és még mindig a számlámon van az összeg amit átutaltam. Mikor belépek kiírja h az Aláíró mappába tételek feldolgozása történik.


mennyi idő kell mire feldolgozzák a bankba ezt ? vagy v.mit rosszul csináltam ?


2011. jún. 16. 15:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen. Nem pipáltad ki azt, hogy könyvelje is a bank a tranzakciót, tehát a "végteleségig" várhatsz, nem fog teljesülni, amíg nem könyvelteted.

Most amit tudsz tenni: bemész az aláírómappádba (menü > és a legutolsó menüpont), ott a tovább gombra kattintasz, majd látod a már rögzített (és esetleg már aláírt) tranzakciót, ott pipáld ki mellette a könyvel jelzőt, majd küldd bankba.


A CIB bank három szintű:

1.) Rögzítés - ezáltal tudod az adott tranzakciót felvinni a rendszerbe, kitöltöd az adatokat stb.

2.) Aláírás - az adott tranzakciót mint jogosult aláíró aláírod.

3.) Könyvelés - az aláírt tranzakciót élesíted ezzel a művelettel, ez szükséges ahhoz, hogy a tranzakció valóban létrejöjjön.


Magánszámlák esetén a rögzítést követő "bankba küldés" általában mindhárom műveletet elvégzi, így nincs több szintű azonosítás. Nem magánszemély számlák esetén viszont - főleg ha több aláíró is van - ezek a műveletek valójában is megoszlanak. Pl. több aláíró esetén csak az utolsó aláíró fogja tudni bankba küldeni, addig amíg hiányzik valamelyik aláírás a bank megtagadja a tranzakciót.

2011. jún. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!