Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért akar ellehetetleníteni...

Miért akar ellehetetleníteni a Cetelem bank?

Figyelt kérdés
Volt egy hitelkártyám amit nem fizettem és emiatt felmondták a szerződésem. Most heti szinten megy a zaklatás. Olyan összegeket akarnak amit én nem tudok kifizetni havonta. Konkrétan havi 22 ezer lenne az amit fizetnem kellene de én csak 15-t tudok biztosan vállalni. Ma megint hívtak és mondták,hogy így nincs részletfizetési szerződés és behajtásra adják az ügyemet. Bíróság és minden ami ezzel jár. 190 a tartozásom jelenleg. Mondtam az ügyintézőnek,hogy fizetem továbbra is a 15 ezret aztán majd csak letellik de közölte,hogy ez nem elég és az igaz,hogy ez okos ötlet tőlem de ettől még elindítják a bírósági eljárást. Szándékomban áll fizetni és fizetek is de nem értem,hogy miért akarnak olyan feltételeket szabni amit már biztosan nem fizetnék. Most szerintetek mi lesz?
2011. jún. 20. 16:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szerintem fizetgesd továbbra is hogy lássák a szándékot,és ha meg tárgyalásra kerül a sor akkor kötelező lesz kifizetned de más formát is választhatsz, mint pl. közmunka x időre attól függ mennyi tartozásod lesz még,ill. lehet hogy nem választhatsz hanem közmunkára ítélhetnek.(amit hétvégenként is le lehet dolgozni)
2011. jún. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Közmunka??? Banki tartozásért? Ők a behajtás miatt akarnak bíróságot,hogy letilthassák a fizum gondolom.
2011. jún. 20. 16:55
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem ellehetetleníteni akar, hanem viszontlátni a pénzét. Biztos, hogy nem tudsz havi 22 ezret fizetni nekik? Biztosan le lehet faragni valamiből.
2011. jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A közmunka marhaság...
2011. jún. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

közmunkás marhaságot honnan vetted


amúgy nem fogják bíróságra adni, hanem fizetési meghagyást kérnek, a végrehajtóval meg majd egyezkedhetsz a részletfizetésről

2011. jún. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
19:42 és 9:53 A közmunka nem hülyeség..legalább ne írjatok ilyet..A bank bírósághoz fordulhat a bíróság meg meghatározza hogy mennyit kell fizetned,ha nem tudod vállalni a bíróság közmunkára ítélhet illetve választhatod ezt a formát,közmunkára sok mindenért ítélhetnek valakit pl lopás,banki tartozás stb. az pedig már más kérdés hogy mikorra jut el a bírósághoz,mikor lesz jogerős,mikor tudják behajtani stb Valakinek több évig elhúzódik az ilyen,addigra pedig szerintem a kérdező be tudja fizetni a tartozásokat.
2011. jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Először egy behajtó cégnek adják át a követelést. Velük megegyezhetsz a kisebb összegű törlesztésben is. Ha ezt sem fizeted,akkor fordulnak csak a Bírósághoz.

Egy közeli ismerősömnek volt náluk tartozása,és így rendezte. Igaz,hogy a kamat a késedelem miatt több lett.

2011. jún. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

10:23 Te totális tévedésben vagy, a közmunka nem ezt jelenti. A különböző segélyek kifizetését szokás manapság közmunkához kötni, illetve ez a jövőbeni irányvonal.

Egy tartozást nem lehet közmunkával kiváltani, erre nincs mód. Ha az adós nem tudni fizetni, akkor végrehajtási eljárás indulhat ellene, mely során elárverezhetik az ingó és ingatlan vagyonát, illetve letilthatnak a fizetéséből. Közmunka szóba sem jöhet, nem is lenne értelme, hiszen abból nem térülhetne meg az adósság.

Amit még keversz, hogy ha szabálysértési vagy büntető ügyekben a bíróság pénzbírságot szab ki, akkor azt le lehet ülni börtönben, ha az illető nem tudja kifizetni, de itt sincs szó közmunkáról.

2011. jún. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha valamennyit feladsz havonta,az azt jelenti,hogy fizetési hajalndóságot mutatsz.Így semmiféle bíróság,és különböző szemétkedéseket nem kezdeményezhetnek,nyugi.Ez csak szimpla fenyegetés,és a hatalommal való visszaélés.
2011. jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszi!Ebben reménykedem én is:)
2011. jún. 22. 16:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!