Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért ilyen kegyetlenek a bankok?

Miért ilyen kegyetlenek a bankok?

Figyelt kérdés
Örököltünk 120 000 Ft hiteltartozást anyukánk után. Kértem, hogy engedjék el a szociális helyzetre való tekintettel (kishugom 3 éves, az apukája most veszítette el a munkáját, öcsém minimálbérért dolgozik, lakáshitel, személyi kölcsön nálam, ja és világ válság is van). Postafordultával(milyen meglepő, ilyenkor tudnak gyorsak lenni!) jött a válasz, hogy ők már pedig nem engedik el, de adnak részletfizetést. Hát köszönöm, nagyon kisegítettek. Amúgy az OTP-ről van szó.
2009. márc. 26. 22:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
92%
Szomorú történet, de gondolj bele, ha nektek elengedné, mindenki jönne, hogy ő így meg van szorulva, meg úgy, és végül a bank is csődbe menne.
2009. márc. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A bankok igen keményen profitorientált cégek, ennyi.
2009. márc. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

na, álljon meg a menet.

valamit te ebből kihagytál.

olyan nincs, hogy "tartozást örökölni". Olyan van, hogy ha van örökség akkor abból elöbb a tartozásokat kell kifizetni, de olyan nincs, hogy csak tartozást örököl az ember. Ha az örökség nem fedezi a tartozást, akkor a fennmaradó rész elveszik a hitelező számára.

2009. márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom sajnálni egyik bankot sem. Ennek a tartozásnak a többszörösét fizetem ki kamatra pl. a lakáshitelem 25 éve alatt.
2009. márc. 26. 23:10
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, örököltünk egy 50 éves romos félkomfortos házat, ahol a nagymamám lakik és 3 db szántóföldet. Borsodban. Ott meg aztán nagy értéke nincs semminek.
2009. márc. 26. 23:15
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Az OTP nem szeretetszolgálat, miért engedne el egy kölcsönt kedvességből?

Mi oka lenne rá?

Amit én kölcsönadok, én is elvárom, hogy visszaadják.

2009. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha semmilyen értéket nem örököltél volna, akkor az adósságot is elengedik, de mivel örököltél egy bármilyen házat, aminek azért csak van némi forgalmi értéke, ezért kérik az adósságot is.
2009. márc. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet , hogy másképp kéne hozzáálni , mivel így iy úgy is ki kell fizetnetek . A kicsi apukája munkanélküli , talán kap munkanélküli segélyt , meg csak talál munkát is . Van öcséd aki minimálért , de dolgozik , és vagy te aki dolgozol bár sok a kiadásod . Ha a 120.000-et elosztod 3 felé , akkor lesz fejenként 40.000 . Ha kértek részletfizetést amit mondjuk egy évre adnak az 12 hónap akkor az kerekítve 3.335 , havonta . Nekünk is sok a kiadásunk , én mindig ilyenekkel próbálkozom és így valahogy ki lehet fizetni a dolgokat . Sok sikert !
2009. márc. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak elkeseredettségemben panaszkodni szerettem volna egy kicsit. Akik nem értik a problémámat, azoknak kívánom, hogy sose kerüljenek ilyen helyzetbe. Huszonévesen szülők nélkül maradni,ez néha kissé túlérzékennyé teszi az embert. További szép estét!:)
2009. márc. 27. 20:44
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy ember annyi tartozást örökölhet, amennyi értéket. Pl.: Ha az elhunyt után örökölsz egy 10 millió értékű ingatlant, a temetés 500ezer ft volt, akkor max. 9.5 millió tartozást varhatnak a nyakadba. Ergo, a hagyatéki eljárás után igenis tartozni fogsz, ha mondjuk maradt az elhunyt után kocsi/lakás.


Javaslom, amint lehet, akár áron alul, gyorsan add el az örökölt javakat (ha teheted) és abból minél előbb fizesd ki a bankot.


Ilyenkor ne a bankra haragudj, UGYANOLYAN cég, mint az összes többi. Nyereséget akar. Ha nem termel nyereséget, becsődöl. A mostani devizaproblémán ugyanúgy hatalmasat bukik az OTP, mert az emberek már nem tudnak neki fizetni. nincs bevétel, csak kiadás.

2009. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!