Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem jött ki a kért pénz a...

Nem jött ki a kért pénz a bankomatból (70e Ft), a gép viszont leokézta. Ha leragasztották a pénz kimeneti nyílását, kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Gondolom ott kell maradni helyben, de mit csináljak konkrétan? A rendőrség kijön efféle bejelentésre? És mit tud csinálni, szétszedi az automatát?

Nyilván először a bankomat hívom, de ha szerintük sikeres volt a pénzfelvétel, mit csináljak a továbbiakban?


2011. júl. 6. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez most csak egy elvi kérdés vagy megtörtént?
2011. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az automatán szerepel egy "hibabejelentő" szám, minden automatára rá van ragasztva. Azt kell felhívnod.
2011. júl. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez hajszál híján elvi kérdés, de ma majdnem megtörtént, ezért fel szeretnék készülni arra, ha így esik, mi legyen. Ugyanis az OTP-s ügyintéző nem tudott mit mondani arra, mit csináljak ilyen helyzetben. Vonogatta a vállát és ez igencsak elbizonytalanított engem. Eddig évekig azt hittem, hogy nekik konkrét elképzelésük van az ilyen esetekre:(
2011. júl. 6. 23:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden automatán fel kell tüntetni azt a számot, amit hívni kell hiba esetén. De mivel a csalók - ha már vették a fáradtságot, és leragasztották a kiadót -, akkor leszedik ezt a matricát is. Ezért érdemes elmentened ezt a számot a telefonodba, ha legközelebb ilyennel találkozol. De amúgy a telebankodat felhívod, ott is megmondják, hogy mi a teendő.
2011. júl. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de a telebank pont nem mondott semmit. A dolog gyakorlati részére lennék kíváncsi, ha pl. kihívom a rendőrséget, ők tényleg megvizsgálják az automatát vagy csak rögzítik, amit én állítok? Senkinek sincs tapasztalata ez ügyben?
2011. júl. 8. 00:34
 6/7 anonim ***** válasza:

jelenteni kell az illetékes banknál azonnal.

nem tudják arra fogni, hogy elvetted a pénzt, hisz minden automatában van kamera amin tisztán látszana, hogy nem tudtad elvenni.

2011. júl. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hintalow ***** válasza:

Ez az atm leragasztós dolog időről időre előjön, csak azt nem értem, hogy már 4-5 éve banknál dolgozom, mégsem találkoztam soha ilyennel.

Alapból a legtöbb bank atm-jén (Raiffeisenén biztos azt használok legtöbbet) ilyet nem is nagyon lehetne megcsinálni: a pénzkiadót egy automatikusan nyíló ajtó fedi, ami csak arra az időre nyílik ki, amíg a pénzt el nem veszik, mögötte pedig egy hidraulikus görgősor viszi a pénzt a kiadóhoz az atm belsejéből, ezt max úgy lehetne "leragasztani", hogyha telenyomják sziloplasztal, vagy valami hasonlóval. Onnantól meg senki nem fér hozzá.

2011. júl. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!