Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Követelheti a biztosító...

Követelheti a biztosító vissza azt a pénzt amit tévesen utalt ki?

Figyelt kérdés

A múlt hónapban kaptunk egy nagyobb összeget a biztosítótól (vártunk egy ilyesmi összeget) és most küldtek egy levelet, hogy tévesen utalták ki, fizessük vissza. 4 gyerekem van, A hitelünk, jelzálogunk, az az összeg már nincs meg, csak egy igen kis része.

Úgy hallottam, hogy nem kell visszafizetnünk, mivel nem a mi hibánkból ment rossz helyre ez a pénz. Igaz ez? Vagy vissza kell fizessük? Visszafizetnénk ha tudnánk, de nem tudjuk.


2011. júl. 8. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Persze,hogy vissza kell! Ez lopás! Ennek következményei lesznek. Nem is értem,hogy hogy csináltátok!
2011. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

IGEN!

Vissza kell fizetni, egyébként nem kérné a biztosító, ők is ismerik a jogszabályokat.

Menjetek be a biztosítóhoz és próbáljatok egyezségre jutni, biztosan részletekben is visszafizethetitek a tartozást...

2011. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt a pénzt vissza kell adni, mert nem a tietek.


Ha azonban vártok pénzt a biztosítótól, akkor beszéljétek meg velük, h csak a különbözetet kelljen visszautalni, vagy ha ez kevesebb, mint amit kapnátok, akkor a különbözetet utalják csak át nektek.


Biztos van rá megoldás, de azt a pénzt alapvetően nem tarthatnátok meg.

2011. júl. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem lopás, de vissza kell fizetni, mert bíróságon követelhetik.
2011. júl. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából nem az a bajom, hogy nem akarom visszafizetni. Megtenném én szívesen. Csak az A hitelünk miatt automatikusan vonta a bank az összegből a hitelt, plusz a jelzálogot is. Én nem nyúltam hozzá. Meg a másik bajom, hogy egy valaki hibája miatt, most újabb hitelt kell felvennünk, hogy vissza tudjuk fizetni azt az összeget. Most egy vadidegen ember miatt x évig megint szívunk. Erre nincs valami jogszabály?? És ez nem lopás, mert nem szándékosan vettük el ezt az összeget, hanem valaki hibázott és hozzánk került.
2011. júl. 9. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!