Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Totálkárra törtem az autómat...

Totálkárra törtem az autómat egy oszlop találkozásával, hogyan tudom ezt roncsautóként értékesíteni? Még van rajta majdnem 2 millió hitel! A biztosító és a bank félinformációkat adott több telefonbeszélgetés után is!

Figyelt kérdés

Üdv!


Van egy Reanult Megane kombim ami thavas körülmény között totálkárra törtem (az eleje totálkár se előre se hátra, javíttatás min. 800.000 Ft lenne).


Ilyenkor ezt hogyan tudom értékesíteni roncsa autóként?


A biztosító és a bank félinformáció szerint ez bogoztam ki:


- Én beadom a kárbejelentőt a biztosító felé.

- Ők felmérik az értékét majd ez alapján meghatároznak egy összeget amit kifizetnek a banknak.

- Miután a bank megkapta a pénzt kiadják nekem a törzskönyvet meg egy meghatalmazást, hogy roncsautóként értékesíthetem.


Holnap megint felhívom a bankot, hogy mondják el értelmesen mert ma háromszor képtelenek voltak rendesen tájékoztatni, de szeretném ha más hozzáértő személy is leírni mi a pontos menete ennek.


Előre is köszönöm.


2010. dec. 15. 18:37
 1/1 Bajer válasza:
Ilyen esetekről nagyon rosszat hallottam. Volt akinek ellopták a kocsiját, de a hitelt még évekig fizethette, a CASCO nem fedezte az egészet és a kocsi nem lett meg. Tehát a bank jogosan követelheti a pénzét és ha a biztosító nem fizeti ki az egész hátralékot, fizetned kell nekik, közben a roncsot nem értékesítheted. Majd ha a bank a teljes összeget megkapta, akkor bocsájtja rendelkezésedre a törzskönyvet, meghatalmazást. Ha a kocsit gyorsan megveszi egy szerelő alkatrésznek, akkor az mázli, de ha évekig nem kell senkinek, az nagy baj.
2012. dec. 10. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!