Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Volt férjemtől automatikusan...

Volt férjemtől automatikusan vonnak majd, ha elkezd dolgozni?

Figyelt kérdés

Közös hitelünk volt házra, volt férjem az adóstárs, kaptunk állami támogatást is amit vissza kell fizetnünk.


Mivel csak nekem van bejelentett munkám, így az én fizetésemből megy letiltással a tartozás.

Ha volt férjem bejelentett munkát kap, akkor az APEH automatikusan megtalálja és tőle is kezdik letiltani fizetése bizonyos %-ában az összeget, vagy nekem ezt külön be kell valahova jelentenem, hogy ő elkezdett dolgozni?


2011. júl. 11. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vonnak semmit.

A banknál aki be van jelentve adósnak attól várják el a befizetést. Ha nem fizet, akkor keresik meg a kezest, illetve adóstársat.

A hitelnyújtó bankot legfeljebb megkérdezheted még, hogy ilyen esetben mit javasol.

A váláskor jó lett volna tisztázni a hitel/lakás dolgot.

2011. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De mivel adóstárs ezért ő is köteles fizetni nem??

Én úgy tudtam.

Mert ez nagyon nem lenne igazságos, hogy a semmiért fizessek milliókat, ő meg semmit.

2011. júl. 11. 12:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom 1 adós van, ez pedig te vagy. Tőle nem vonják addig, amíg tőled lehet.
2011. júl. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első v:

Adóstárs csak abban az esetben fizet ha az adós nem tud vagy nem akar fizetni. Ekkor már általában megkeresi a bank. Kinél van most a lakás? Mivel írod, hogy fizetsz a semmiért.

2011. júl. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A lakást visszavette a bank mivel elváltunk, nem tudtuk fizetni, én a szüleimhez jöttem vissza sajnos.

Így persze BAR listára kerültem, de az állami támogatást akkor is vissza kell fizetni.

Én eddig úgy tudtam, mindkettőnktől vonhatják, hiszen azt közösen kaptuk még házasként, de mivel csak nekem van bejelentett munkám, ezért tőlem kezdték el letiltani.

Tehát ez nem a banki hitel, hanem a támogatás amiről szó van, én eddig abban reménykedtem, nem egyedül fogom fizetni hosszú évekig.

2011. júl. 12. 08:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Első:


Így egy kissé más a dolog. Amit el tudok képzelni az az, hogy a letiltást kezdeményező bankot fel kellene kereseni, hogy az adóstárssal jó lenne ha közösen fizetnétek a hitelt mivel közösen vettétek fel. Magyarán jó volna, ha fele-fele arányban fizetnétek nem csak a te fizetésedből vonnák. ( Az téged ne érdekeljen, hogy nincs állása az exnek. ) Erre milyen megoldást ajánlanak.

A másik: ha adóstárs és nem kezes, akkor valamilyen formában tőle elvileg lehetne letiltást, végrehajtást kezdeményezned. Hangsúlyozom elvileg. Ez utóbbiról inkább egy ügyvédet lenne érdemes megkérdezni. Cimszó lehetne az a letiltásra, hogy te előlegezed meg a tartozásának rendezését a szerződés alapján amit közösen vettetek fel.

További ötletem nincs.

2011. júl. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. júl. 13. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!