Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy cetelemes áruhitelem...

Van egy cetelemes áruhitelem 5 éve fizetem, de a fennmaradó összeg ugyanannyi maradt?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni mert van egy cetelemes áruhitelem 200 000 ft.5 éve fizetem havi 10 000 ft-al és az összeg a mai napig 200 000 ft maradt.

A havi csekken kivannak írva hogy mire megy el az a havi 10 000. a lényeg hogy 7000 ft kamat mindenféle díjak,tehát vagy 4-5 fajta dologra.

A maradék 3000 ft hova megy?mert ha összeadok mindent akkor is csak 7000.(ami alapjában sem semmi 10 000-ből de sajnos ez van)Tehát stagnál továbbra is a 200 000. És most azt követelik hogy egy összegbe fizessek.Az ügyintézők nem tudnak arról semmit mondani hogy a pénzem hova tűnik az az 5 éve fizetett havi 3000.!!???És azt mondják hogy kirendelt ügyfélszolgálatuk nincs.

Szeretném ha valaki írna hogy mi ez és hogy mit tegyek,nagyon megköszönném.Én nem vagyok egy harcias típus de ha bemegyek rájuk borítom az asztalt,és nem érdekel hogy az csak egy ügyintéző lesz,ő képviseli a bankot,ők sem foglalkoznak azzal hogy 5 év után még mindig az adósuk vagyok..De hogyan??


2011. júl. 11. 22:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem CHF alapú volt az a hitel?

Mert különben már el kellett volna fogynia a tratozásnak! 60x3000=180000, de a futamidővel csökken a kamat mértéke, így már le kellett volna járnia, hacsak nem deviza alapú hitel!

2011. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem :S Éppen ez az amit én sem értek.És nem ad rá választ a bank.De köszönöm a hozzászólást.Tanácstalan vagyok.Arról is hallottam hogy a bank néha bepróbálkozik,és amikor fény derül a turpisságra,hirtelen megjavul a velem kapcsolatos oldal,és hipp-hopp nincs már tartozás.
2011. júl. 11. 23:02
 3/16 anonim ***** válasza:
És hány évre vetted fel ezt a pénzt, és mekkora kamatra? (Teljes hiteldíjmutató mennyi volt?)
2011. júl. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
És eddig már visszafizettél 600 ezer forintot, és még mindig van hátra 200 ezer a 200 ezerből? Itt valami nagyon nem oké.
2011. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem volt meghatározott futamidő.ez egy hitelkártya.A történet röviden apukámnak vettem egy kamerát cetelem áruhitelre,a kártyát azóta nem használtam,és igen még mindig 200 000 ft van rajta.:( De mostmár kezdek meggyőződni róla hogy nem én vagyok itt a h*lye:S:)
2011. júl. 11. 23:37
 6/16 anonim ***** válasza:

Ja, hát így már kissé más a gyerek fekvése!


Akkor ez nem áruhitel, hanem hitelkártya! Annyiban más, hogy a hitelkártyára befizetett összeget újra fel lehet használni, és még egy csomó más dolog is terheli a kamaton kívül! Ezeket úgy találták ki, hogy még akkor is ha a szerződés szerint járnak el, akkor se fogyjon el soha a tartozásod! Szerencsére a hitelkártyához kell kapnod minden hónapban elszámolást, így magad is követheted hogy áll a tartozásod! Nézd át a kapott elszámolásokat, hogy hol tűnik el a maradék összeg!

2011. júl. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Még valami: a hitelkártya számlakivonatán szerepelnie kell a teljes hitelkeretnek, esetedben ez 200000 ft, és mellette az elérhető hitelkeretnek is! Ha az elérhető kereted 0 Ft, akkor gond van, ha ott azt látod, hogy elérhető 200000 Ft, akkor minden oké, nincs tartozásod!


Most már csak azt kellene tudni, hogy a kamerát a kártyára vetted (évi 36%-os kamatra), vagy áruhitelre, de adtak hozzá egy hitelkártyát is (volt már ilyen akció), mert akkor két külön dologról van szó!


Ha végképp gondban vagy, akkor létezik pénzügyi békéltető testület, fordulj hozzájuk bizalommal!

[link]

2011. júl. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Először durvábbat akartam írni, de rájöttem abból nem tanulnál semmit.


Nyilván minden részletet nem ismerek, de az mégis tény marad, hogy te voltál a hülye! Nehéz beismerni, könnyű a bankra mutogatni, stb. Hidd el, én is voltam már hülye, pénzügyekben is, és tudom milyen nehéz ezt beismerni.


Ugyanis 100%, hogy a hitelkártya szerződésben a kamaton túl ott volt az is, hogy milyen egyéb költségek terhelik. Te meg pontosan annyit fizettél, ami a kamat és egyéb költségeket éppen terheli! Ha kicsit is utánajársz, akkor fizetsz havi 15 ezret, és kb. 2 év alatt megvagy, mondjuk az sem nagy buli, főleg egy olyan műszaki cikkre, ami feltehetőleg ma újonnan sem érne már 100 ezret sem.


Szóval miután beismerted magadnak, hogy hülye voltál, fizesd ki azt a 200 ezret, ha máshogy nem, kérj valami haverodtól kölcsön. Ezután pedig sosem döntsél úgy, hogy nem olvastad át a szerződést és nem mérlegelted a dolgokat, nem számoltál! Vagy ha erre nem vagy hajlandó, akkor sose vegyél fel többet hitelt! Mondjuk áruhitel szerintem eleve baromság, de azt neked kell tudnod eldöntened, felveszel-e.

2011. júl. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat mindent átnézek és megírom hogy mi lett ennek a vége.A másik tényleg hülye vagyok hozzá és mivel én nem ezen a területen vagyok ismerős,ezért kértem itt segítséget.A lényeg meg pontosan abban van,hogy a 10 000 ft ból az össze költséget ha összeadom ami a számlakivonaton van,közel 7000 ft megy el erre meg arra.A lényeg hogy 3000 ft al nem tudnak elszámolni.és ez az ami érdekelne a bank felől hogy hova megy.?
2011. júl. 12. 11:41
 10/16 A kérdező kommentje:
Szóval a beismerem magamnak hogy hülye vagyok,IGEN nem értek ehhez.
2011. júl. 12. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!