Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Unicreditnél van pár millióm,...

Unicreditnél van pár millióm, nem lekötve, most olvastam a híreket hogy ez a bank vesztett legtöbbet a részvényeiből (több mint 20%-t)?

Figyelt kérdés

Olasz központú, és mint olvasni lehet a gazdasági portálokon...

Áttegyem máshová msot? Még pár hónapig nem lenne hozzányúlva, vagy ne aggódjak?


2011. júl. 12. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Hülyeség, az OTP-nek 1700-on volt a válság mélyén az árfolyama, ahová 6-7 ezerről esett, mégis biztonságban volt a betétesek pénze. Ráadásul van OBA is, azaz ha becsődöl a bank, egy bizonyos összegig a betétbiztosító állja.
2011. júl. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az otp a tuti! Lehet, h nem magas a kamat, de nem is kell majd a pénzed után futni...
2011. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem az OTP-nél volt a pénzem.Az egyik legpocsékabb bank,minden hülyeségért fizetni kellett.Át raktam a pénzemet az Unicredit bankba.Évek óta oda gyűjtöm,és semmi gond nincs..Ami a lényeg,hogy nem kell minden szarért fizetnem rá..Én elégedett vagyok vele..Szerintem neked sem kéne aggódni.
2011. júl. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ma 22:26:

Az OTP semmivel nem biztonságosabb a többi nagy banknál. Ezzel csak azok nyugtatják magukat, akik a rosszabb kondíciók mellett is az OTP-nél maradnak. Ez azon a tévhiten is alapul, hogy az OTP állami tulajdonú. Pedig ez nem igaz! A fő tulajdonosai:

Megdet, Timur és Ruszlan Rahimkulov 9%

MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. 8,57%

Groupama Csoport 8,31%


Az elsőt és a harmadikat szerintem nem kell magyaráznom, hogy külföldi, de a Mol is jelentős részben külföldi tulajdonú.


A többi, 74,12% az közkézhányad, és ennek nagyobbik része külföldi befektető.


Ugyanakkor, mint mondtam, van ugye az OBA, ha onnan elfogy a pénz, az állam állja. Ha meg az állam csődbe menne, akkor már az OTP-nél lévő pénzeknek is annyi.

2011. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van, nem kell aggódni.
2011. júl. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintetek érdemes lenne azt csinálni, hogy megvárjuk, hogy hagy menjen le az Unicredit részvényeinek az ára a gödörbe, aztán bevásárolni belőle, s majd fel megy. (lásd Otp, vagy mint a többi a bank). Biztos vagyok benne, hogy nem engedhetik meg, hogy csődbe menjen, mert akkor egy láncreakció is beindulhatna.
2011. júl. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én K&H-s vagyok, de a megtakarításomat Takarékszelvénybe teszem. Biztosabbnak látom, mint a mindenféle tőzsdei befektetéseket. Ugyan nem sokat kamatozik (9-14.5% között), de legalább biztos.


Az OTP stabil bank, de túl sok a járulék, ha valamilyen ügyet kell intézni mindenért csak fizethetsz.


Szerintem a bankoknál nem sokat kamatozik a pénz.2-3%

2011. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ennek baja lenne, akkor már bárhová rakhatnád...
2011. júl. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!