Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezhet, hogy a borítékban...

Létezhet, hogy a borítékban feladott pénznek nyoma vész? HELP

Figyelt kérdés

Sajnos a kérdést nem tudtam jobb helyre feltenni..


Egy ismerősön pénzt adott fel borítékban állítása szerint beletette, de mire hozzám ért a boríték, nem volt benne a pénz, csak a levél..

A borítékon persze nem látszik feltépés vagy bármi.


Vajon a feladó nem tette bele a bankókat vagy a postán nyúlhatott bele valaki? Hogy tudnám kideríteni?

Persze a feladó határozottan állítja,hogy beletette... Létezhet, hogy a postán nyitották fel? :/

Járt már így valaki?

Nem tudom mit tehetnék.


2011. júl. 18. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Simán lehet, hogy a postán szedték ki belőle. Épeszű ember nem ad fel borítékban pénzt... A posta szabályzata nem is ajánlja.

Őszintén szólva szerintem ezt tudta a feladó is. Direkt nem rakott bele pénzt, így tud takarózni azzal, hogy a postán vették ki belőle.

2011. júl. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, más megoldást sajnos nem találtunk a dologra a távolság miatt :(

Kb majdnem többe került volna az útiköltség, mint az utalt összeg :/


Hogy tudnám kideríteni? Nagyon fontos lenne.

Köszönöm

2011. júl. 18. 22:21
 3/11 anonim ***** válasza:

Mégis hogyan lehetne? Sehogy.

A pénzt kellet volna feladni és nem borítékba tenni.

2011. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Hogy tudnám kideríteni? Nagyon fontos lenne."


Sehogy.


ui: ezzel a levéllel küldtem volna pénzt is, de már lezártam a borítékot :P

2011. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Talán mégis olcsóbb lett volna feladni...
2011. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

idióták.

a bankot ugye még nem találták fel, esetleg a postai csekket, ha valaki olyan régészeti lelet, hogy nincs bszl-a....

2011. júl. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem amúgy a küldő nem tette bele, de ezt már nem fogod tudni kideríteni. Jól át lettél verve.
2011. júl. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 90%, hogy a küldő nem tette bele a pénzt.


Merthogy ha egy bunkó tolvaj postás észreveszi, hogy lóvé van egy borítékban akkor nem fog azzal sz@rakodni, hogy nagy óvatosan kinyissa, kivegye a pénzt és ügyesen visszazárja. Széttépi a borítékot, lenyúlja a lóvét és kidobja a levelet a francba. Mint az ahogy a posta szabályzatában is le van írva, azért felelősséget nem vállalnak (lol), hogy egy nem regisztrált küldemény oda is ér. De ha még ajánlott vagy tértivevényes is volt a levél akkor is széttépi, aztán lecelluxozza és ráragasztja a jól ismert "szállítás közben megsérült" matricát oszt' csókolom.


A postán hihetetlen pofátlanul lopnak, nem erőlködnek a nyomok eltüntetésével. Nem véletlen, hogy a webshopunkhoz kb. 1 hónapig használtunk MPL-t, minden második csomaggal gond volt. Egy éve a DPD-vel semmi gondunk, ráadásul gyorsak is...

2011. júl. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Hogy tudnám kideríteni? Nagyon fontos lenne."


Sehogy.

2011. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Épp ezért gondolom én is, hogy nem a postás vette ki. Mert annak nincs ideje és lehetősége arra, hogy óvatosan felnyissa a levelet és visszaragassza. Mikor tenné? Amikor a kollégák ott vannak körülette vagy az utcán egy padon?! Eléggé valószínűtlen. Ha el akarnak tenni valamit, akkor széttépi és annyi.


Én megmondanám a havernak, hogy "Szia. Érdeklődtem a postán, visszanyomozták hogy kik kezén ment át a leveled. Csak olyanok értek hozzá, akik több évtizede dolgoznak a postán és teljesen megbízhatóak. Száz százalékban kizárt, hogy a postán felnyitották a levelet. Kérlek banki utalással rendezd a tartozásodat, különben a rendőrséghez fordulok, hogy hivatalos úton kötelezzenek fizetésre."


Ezt persze vagy beveszi, vagy nem...

2011. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!