Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Számlaszámra utalás esetén...

Számlaszámra utalás esetén hibáztam, lemaradt az utolso 8 szám, azt hittem 16 jegyű. Létezhet ez a számlaszám ( 16 jegyű)? Kerülhet valakihez? Az utalást (postai rozsaszín) leállíthatom holnap reggel, ha ma 16:00kor adtam fel? Kicsit aggodom.

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Az OTP-nél van 16 jegyű számlaszám, a többi banknál 24 számjegy. Ha mind a 24 számot ki kell tölteni, akkor az OTP-s számlaszámoknál az utolsó 8 helyre csupa nullát szoktak írni. A számlaszámoknál az első néhány szám a bankot jelzi, szerintem sehová nem fog elkeveredni, csak nem tudják majd könyvelni.
2010. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én tulajdonképpen nem is értem, hogy tudsz rózsaszín csekkel átutalni bankszámlára.....

Az utaláskor a bankszámlaszámot és a nevet is ellenőrzik, ha valamelyik nem stimmel, akkor a tranzakció érvénytelen, tehát nem teljesítik. De postai csekk esetén nem tudom, hogy visszakapod-e az összeget, vagy mi ennek a menete egyáltalán...

2010. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Elsőnek: nem csak OTP-nél va 16 jegyű.... sok más baknál van még, sőt Tak. Szöv.-eknél is az van!
2010. márc. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben nincs ellenőrzés semmilyen. Azt nem tudom hol van az első lépcső, hol fog elakadni a pénz,nem akarok napokat várni.. Köszi az eddigi válaszokat
2010. márc. 9. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!