Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet olyan számlát nyitni...

Lehet olyan számlát nyitni ami x ideig le van kötve és nem tudok levenni csak maximum rárakni pénzt?

Figyelt kérdés
Idén kezdem az egyetemet és eddig bankszámlákkal kapcsolatban annyi tapasztalatom van, hogy van egy diákszámlám pár diákmunka miatt. Most viszont szeretnék az első pár évben spórolni és úgy gondoltam mivel nem bízom magamban ha van ilyen számla nyitási lehetőség amihez nem lehet hozzáférni valameddig akkor ez lenne a legjobb megoldás. Lehetséges ez valahol?
2011. júl. 26. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. Nekem olyan van egyelőre - a bankszámlám mellett, amihez bármikor hozzáférhetek,de olyat is lehet nyitni, ami 1 vagy 2 éves lekötésű.

Egyébként a postán lehet vásárolni szintén 1 vagy 2 éves lekötésű 100.000 minimum összegű Kamatozó Kincstárjegyet, ha van több pénzed, mert a bank éves költségeket von, a posta nem (bár a kamatok ott sem a legnagyobbak).

2011. júl. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudnál nekem példát mondani hol érdemes? Szóval melyik banknál konkrétan.
2011. júl. 26. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 2 lehetőséget adok neked:

1. TBSZ számla - ezen államkötvényt, vagy kincstárjegyet, vagy államkötvény befalapot vennél. 3. évben kamatadókedvezmény, 5. év után teljes mentesség

2. Egyszeri díjas életbiztosítás

részletek priviben ha érdekel

2011. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
első vagyok: OTP
2011. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!