Egyetemistának melyik a legjobb bank?

Figyelt kérdés
Szeptembertől leszek egyetemista, és még nincs bankkártyám. Melyik a legkedvezőbb és legolcsóbb használathoz? (Csak bankkártya, hitel meg ilyenek nem érdekelnek)
2011. aug. 1. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Lehet, hogy jobban jársz, ha vársz szeptemberig, mert egyes egyetemek ösztöndíj átutalásra csak 2-3 bankkal kötnek szerződést, így tegyük fel, hogy a Budapest Bankot választod, az egyetem meg mondjuk csak a K&H-t meg az OTP-t preferálja. (Én is emiatt váltottam bankot jó 10 éve.)

Bár lehet, hogy az egyetem "jó fej", és minden bank megfelel neki, de ez egyáltalán nem biztos. Viszont egyes bankok tanévkezdetkor akciókkal csábítják oda a diákokat.

2011. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem bármelyik bankba átutalja az ösztöndíjat, maximum jobban jársz, hogyha "saját bankban" nyitsz számlát, mert akkor az utalás napján megkapod. De ez is megváltozik hamarosan, mert a GIRO-t átalakítják, EU-harmonizálnunk kell, és az átutalásoknak a jövő év közepére 4 órán belül meg kell érkezni a célszámlára.


Én a CIB Cibezz csomagját ajánlom neked.

2011. aug. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az egyetemtől kaptam 4 banki ajánlatot, köztük volt a CIB is, de nem igazán értek a banki cuccokhoz, hogyan van a kezelési költség meg ilyenek, azért kérdeztem meg. A CIB az olcsó és nem macerás? az például mennyi havonta meg ilyenek? Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 1. 18:16
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy. Nekem otp-s számlám van, ami állítólag lehúzós, na ez átlag havi 150 Ft-omba kerül, mert csak a pénzfelvétért kell fizetni. Viszont cserébe kényelmes, mert minden sarkon van bankfiók meg automata.

A többi bankszámla díja is hasonló összeg. Bár mondjuk 100 Ft-on nem éri meg problémázni szerintem :)

2011. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!