Devizahitelesek! A hitel felvételekor megnéztétek az elmúlt évtizedekben a CHF alakulását? Valaki tervezett ilyen mértékű árfolyam-változással?

Figyelt kérdés

Sok kérdés ekézi a devizahiteleseket, ezért tettem fel ezt a kérdést. Volt olyan hitelfelvevő, aki utánanézett a CHF alakulásának?

1975 - 7,62 Ft [USD - 21 Ft], reálértéken: 325 Ft [850 Ft]

1980 - 19,50 Ft [USD - 32 Ft], reálértéken: 600 Ft [961 Ft]

1985 - 20,50 Ft [USD - 50 Ft], reálértéken: 440 Ft [1.080 Ft]

1990 - 45,50 Ft [USD - 63 Ft], reálértéken: 500 Ft [683 Ft]

1995 - 106 Ft [USD - 126 Ft], reálértéken: 371 Ft [441 Ft]

2000 - 167 Ft [USD - 280 Ft], reálértéken: 290 Ft [485 Ft]

2005 - 160 Ft [USD - 199 Ft], reálértéken: 208 Ft [260 Ft]

2006 - 168 Ft [USD - 210 Ft], reálértéken: 210 Ft [263 Ft]

2007 - 153 Ft [USD - 183 Ft], reálértéken: 177 Ft [212 Ft]

2008 - 158 Ft [USD - 171 Ft], reálértéken: 165 Ft [186 Ft]

2009 - 185 Ft [USD - 202 Ft], reálértéken: 194 Ft [211 Ft]


Csak azért írtam le, mert nem lehetett elég óvatosnak lenni, ha valaki részletesen utánanéz, akkor is az látszik, hogy a 2008-as évig a CHF a forinttal szemben gyengült, nem igazán volt prognosztizálható az, hogy ilyen mértékű árfolyamváltozás lesz. [Persze egyértelmű, hogy a világváltság volt a fő szempont az árfolyam elszabadulásában.]


Egy válaszban mondták, hogy bezzeg 1950-ben 2,73 Ft volt egy CHF. De számolja már hozzá az inflációt, és kijön, hogy ez reálértéken 218 Ft-os "mai" árfolyamnak felelne meg. :)


2011. aug. 4. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ez most komoly kérdés? A devizahitelesek 90%-a azt sem tudja, mi az, hogy reálérték!
2011. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az első. Sokan csak azt látták, hogy egy bizonyos hitel azonos futamidőre HUF-ban felvéve havi 70ezer, míg CHF-ben felvéve havi 50ezer törlesztőrészletet eredményez. Az árfolyamváltozásról pedig sokan azt gondolták, hogy max. 10-15ezret fog ingadozni a törlesztő, de azt sem huzamosabb ideig...
2011. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hittem a bankosnak, aki azt mondta, hogy max. 25% eltérés lesz az összegben, ami még bele is fért volna a költségvetésbe, ugyanis 55 ezerrel kezdtük (forintban 110 lett volna)az max. 72 ezres törlesztőt jelentett volna, de már 93 ezernél jár és még nem tudjuk hol a vége???? Ez már nem fér bele a költségvetésünkbe, már alig eszünk, hogy fizetni tudjunk, de ha elfogadjuk az ádolyamgátat, mivel 3 év múlva sem várható újabb jövedelem a családban, akkor csak azt érjük el, hogy 3 év múlva viszik el az egyetlen vagyonunk, a lakásunkat és leszünk hajléktalanok a gyerekünkkel együtt, mert most kb. 1,5-szer annyi a hitel a 1,5 szobás lakásunkon, mint amennyit ér, ezért ha viszi a bank, akkor még fizetésletiltás is marad plusszban, vagyis nem fogunk tudni albérletet feltartani.
2011. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Azt gondolták" ...


Hát igen, ez az alapvető probléma, hogy nem értenek valamihez, és úgy írnak alá sokmilliós szerződést, hogy utána sem néznek dolgoknak. Persze felmerülhet itt a bankár felelőssége, hogy nem mondta eléggé, hogy akár a duplája, akár a tízszerese is lehet a törlesztő.. De ugye nem várjuk el komolyan egy értékesítőtől, hogy a portékájának a veszélyeiről, hátrányairól győzködjön minket?!? Mondjuk így:


"Ne vegye meg uram ezt az autót, mert tavaly a világban 4721 db pont ilyen robbant le az utakon! Jaaa, és hallotta, ugye, hogy a másik gyártó most kedvezményesen adja ezt is meg azt is?"


A végső felelősség a szerződőé. Gondolom nem pattogna, ha lefelé ment volna a CHF, hogy most neki extra jó sora van, úgyhogy szeretné a különbözetet befizetni az államadósság-csökkentő alapba!


"a 2008-as évig a CHF a forinttal szemben gyengült"

Azért azt a kis huplit ne vegyük már figyelembe! :) A CHF az említett számsor szerint folyamatosan emelkedett. 2007 tájékán megpihent csak, hogy utána nagyobbat ugorhasson!


Amúgy meg eladósodás szempontjából nem is annyira fontos a várakozás, a trend, még ha csökkenő is, mint a biztonság, vagyis az, hogy olyan pénznemben adósodjak el, amilyenben a jövedelmem keletkezik. Vagy leginkább abban se! Ez aaaaaaannyira alapszabály, hogy ihaj!

2011. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Én hittem a bankosnak, aki azt mondta, hogy max. 25% eltérés lesz az összegben"


Igen.. Nagyon sajnálom.. :( Én egy nagyon kellemetlen ügyfél vagyok, de mindig rákérdezek ilyenekre. Miért csak 25%? Mitől nem lehet 30%? Írásba is adja ezt? Nem kell, hogy szeressen a bankár, a boltos, legutóbb a reluxás, de amit állít, tudja megindokolni, és adja is írásba, ha kérem!


"mivel 3 év múlva sem várható újabb jövedelem"

Ez nagy hiba, sürgősen újabb jövedelem után kell nézned neked is! Csak ez a megoldás!

2011. aug. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ember tervez, Isten végez.


Nem kellett volna belemenni.

2011. aug. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok! :)

Bocs, sokat agyaltam már ezen az árfolyamos dolgon...

Igazából, azt hiszem, SENKINEK sincs igaza, mégis MINDENKINEK igaza van...

1:

milyen jogon teszünk különbséget ember és ember /deviza-adós és forint-adós/ között??

2:

sajnos, régen az ember azt hitte, legalábbis én, hogy ha csatlakozunk az Eu-hoz, utána lesz euro is...

tehát eleve ezzel lehetett volna számolni, és akkor NINCS tovább ingadozás.

/nem is értem, miért nincs még euro... bár értem:

az "állam" kaszál, mint állat az árfolyamon.../

bár ez csak az euro-hitelre vonatkozik...

3:

valaki írta itt egy komiban, h nem fog senki maga ellen beszélni...

akkor miért is kéne elvárnom, h ÉN tegyek magam ellen, és egy drágább konstrukciót vásároljak??

nem hiszem, h igaz lenne a hitel-hitel egyenlőség...

/nem kell Merci, ha csak Trabira futja... :)

nem hiszem, h igaz lenne az ár-ár egyenlőség.../

4:

attól a kommentelő-tömegtől /mert elég sokan vannak ezen a véleményen/ is bocs, akik a kölcsönt felvevőtől elvárják a tudást, de bocs:

ha megveszek egy könyvet, attól még nem kell nekem is írónak lennem!! :(

az ember, általában azért megy SZAKEMBERHEZ, mert nem tud valamit.

márpedig amint az ügyvéd, úgy a bankos is szakember, a saját területén, tehát jogosan bízhat/na... :( / az ember a bankos dolgozók tudásában.

ami amúgy igaz is, a válsággal nem számolhattak előre...

és azzal sem, h egy ilyen szutyok rendszer jön, amikor az emberek harmada elveszti a munkahelyét... :(

sőt, a bevételét, inkább így írom, mert pl a rokik, a korengedményesek is ide tartoznak...

5:

és végül, bár biztosan lenne még válaszom, miért is gondolta azt BÁRKI, hogy ezer százalék, hogy lesz a jövőben is folyamatosan munkája?

hogy BÁRMI nem fogja megakadályozni abban, hogy elő tudja teremteni a befizetni valót?? :(

6:

és majd ez a végső!! :)

a bankoknak meg a kedves szülejét, hogy nem úgy számolják, hogy a befizetett összegben az alap is benne van, nem csak a kamat...

sztem EZ az igazi CSALÁS!!


BOCS!! :)

2014. máj. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!