Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlák ügyében segítenél?...

Bankszámlák ügyében segítenél? Megszüntetés dijak stb.

Figyelt kérdés

Szóval 3-4 éve több bankszámlát is nyitottam k&h erste unicredit raiffeisen, citibank bankoknál, de csak a raiffeisent és a kh sat használtam több müveletre a többin alig volt pár ezer forint forgalom. A raiffeisent jelenleg is hazsnálom, az aktív is. A kh-s papirjait (az egész mappájával együtt) elhagytam a kártyával együtt úh azt kemény 15 ezres "kezelési költség" becsengetése után nagykegyesen letiltották, megszüntették stb.


Idővel nem néztem rá a többire, és a számlavezetési dijak is felhalmozodtak mikor legutobb néztem kb másfél éve akkor olyan 10 ezer körül tartottak. De már a kártyáik is lejártak ahogy nézem.


És nekem az összes bankomnál a postás be van tanitva a borravalóért, hogy kidobálja a rengeteg papirszemetet amit küldözgetnek, mert ha valami érdekel akkor ott a net, majd megnézem, vagy úgyis felhívnak ha kérdésük van.


De nem fogok hetente 3 mázsa reklámot meg egyebet válogatni (egyébként is betiltanám ezt mert papírpazarlás)


Most kellene az egyik számla, amelyiket nem néztem már régóta, az ersténél be sem tdutam lépni, egyik bevásárlás alkalmával útbaesett egy erste "kuckó" és ott azt mondták, hogy ők egy lezárt megszüntetett dolgot látnak, tartozásom nincs az egyenleg nulla, de meg vannak szüntetve a dolgok.

Unicredithez ma léptem be a neten, ott sincs kiválasztható aktív számlaszám, sem egyenleg se semmi gondolom hasonló a helyzet mit az ersténél, bár nem vagyok benne biztos.


Kérdésem az, hogy akkor most ezekkel a be nem fizetett összegekkel mi van? Az ersténél nem tudtak választadni erre, azt mondta a nő, hogy fogalma sincs, de nincs tartozásom nullás a záróegyenleg és ha akarnék se tudnék befizetni semmit , mert ahhoz új számlát kellene csinálnia, a régire már nem lehet.


Azóta már el is költöztem, viszont a mobil telefonszámom nem változott már 7 éve. Az új cimem nem lett megadva nekik, még a jelenlegi bankom (raiffeisen) se tudja, bár már egyszer próbáltak adategyeztetni a raiffeisennél, de meggyőztem őket, hogy sietnem kell így "elengedtek" de a lelkemre kötötték, hogy majd menjek be (na azóta is megyek) :D


Ha valaki sokáig, 1-2 évig nem használja a számláját, feléje sem néz akkor az magától megszűnik, és ennyi a történet? Létezik ez? Vagy hol érdeklődjek?

Mellesleg minek kéne bemennem, a raiffeisenhez, ha "elvileg" van jogosultságuk ellenőrizni az adatok valódiságát? Vagy ez abban merül ki, hogy elkérhetik tőlem az adatokat, és nem abban, hogy hozzáférhetnek a központi nyilvántartásokhoz?


Bocs hogy hosszú lett, de mindegyik kérdésemre szeretnék választ kapni, és valahogy vázolni kellett.


Köszönöm!


2011. aug. 5. 10:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és az kimaradt, hogy magánszemély volnék, nem cég.
2011. aug. 5. 10:12
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja meg még kimaradt az, hogy a cibnél is volt egy számlám sima nem dombornyomott kártyás nem úgy mint a többi, és az nullás számla volt nem volt dija sosem, viszont arra sem néztem rá már jóideje, a kártyája a múlt hónapban járt le és most abba sem tudok belemenni.
2011. aug. 5. 10:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Menj be szépen sorba a bankokba, amelyik nem kell, azt szüntesd meg, amelyik kell, azt meg tartsd meg.

Legyen nálad sok pénz, mert az évek alatt felhalmozódott számlavezetési díj tartozást plusz a kamatokat is ki kell majd fizetni, mínuszos számlát ugyanis nem szüntetnek meg.

2011. aug. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nullás számlát lehet, hogy egy bizonyos idő után önkényesen maguktól is megszüntetnek (joguk van hozzá).

Ha van rajta pénz akkor persze nem.

Ha tartozás van (akár csak banki költségek), akkor sem szüntetik meg. Bár lehet, hogy pár tíz forint esetében igen. Nekem a 680 ft-os tartozást ki kellett egyenlítenem megszüntetéskor, de végül is ez természetes.



Én is azt tudnám tanácsolni, hogy menj be sorba az összesbe. Pontosabban először is mérd fel, hogy mely bankoknál vannak számláid, mert ennyi esetében az sem egyszerű. :)

Utána menj be és tudakold meg, hogy a számlán van-e pénz, plusz vagy mínusz.

Ha nem kell, akkor szüntesd meg. Kártyát add vissza, ha van NetBank vagy bármi ilyen azt is kérd, hogy töröljék, biztos ami biztos.

Ha tokent adtak, azt is add vissza.


Szerintem a legjobb tisztába tenni az ilyen dolgokat. A dokumentumokat sem elkeverni és képben lenni, mert azért mégis csak bankról meg pénzügyekről van szó.



Egyébként nem akarok tolakodó lenni és csak kíváncsiságból kérdezem, hogy miért nyitottál ilyen sok számlát ennyi banknál? Főleg ha csak kettőt használtál.

2011. aug. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi, hogy ha egy bankkártya lejár, akkor a bank küld újat vagy értesítést küld, hogy vedd át!

Ha nem készítettek új kártyát, akkor gyanús, hogy már talán a számla is megszűnt.

Persze ha a bankos levelek olvasás nélkül kidobásra kerülnek, akkor lehet, hogy ezért nem kaptad meg.

Bár a bankkártyás levelet szerintem ajánlva szokták kiküldeni, sőt van amikor értéknyilvánítással vagy tértivevénnyel, azt meg csak nem dobná ki a postás sem és te sem.


De ez csak így utólag jutott eszembe, amit előbb írtam azt ajánlom.

2011. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!