Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik még a 1st 2011 Kft?...

Létezik még a 1st 2011 Kft? Májusban kötöttem szerződést, amit két nap múlva írásban fel is mondtam, jött levél, hogy visszakapom a regisztrációs díjon felüli összeget 90 napon belül.

Figyelt kérdés
Egyetlen számom volt, a nem túl kedves ügyintéző hölgyé, aki a mai napon történt érdeklődésemre azt a választ adta, hogy ő már nem dolgozik ott, s számot nem tud. A cégnek meg nincs telefonszáma. Léteznek még egyáltalán vagy vessek keresztet végképp a pénzemre?
2011. aug. 8. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez milyen cég? Valami pénzes izé vagy munkaközvetítő vagy mi?

Ha ilyen pénzes-hiteles dolog, akkor szerintem fordulj nyugodtan a PSZÁF-hoz.

2011. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
más néven biztos létezik ismét, ha van szerződésed, megnézed, hogy a részükről milyen adatok vannak feltüntetve és szépen rászánod az időt és leülsz a net elé megkeresni. Tehetted volna előbb is, és akkor nem botlasz bele egy fogyasztói csoportba. akár itt is megkérdezhetted volna, hogy ismeri-e valaki ezt a céget, több kérdés is van róluk, a válaszokból kiderül, hogy messze el kell őket kerülni. Csak rá kellett volna keresni. egyébként a fogy. csop-ok időről időre más néven, de azonos tulajdonosi körrel újjá alakulnak.
2011. aug. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A neten megnéztem, sajnos semmi elérhetőség, a korábbi néven van, de semmi info róla. A hölgy telefonszámával továbbra is új hirdetések kerülnek fel, szóval kamu az egész, de legalább a pénzem töredékét ha visszakaphatnám, hát már boldog lennék. Szerencsémre az egy napos gondolkodásomat és a korábbi felelőtlenségemet "csak" 55 e Ft-om bánja. Bár nekem ez is nagy pénz...
2011. aug. 9. 07:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, körültekintőbben kellett volna eljárnom, de kétségbeesésemben találtam rájuk, és sajnos gondolkodás nélkül írtam alá a szerződést. Másnap meggondoltam magam (utánaolvastam a cégnek, itt is pl.) és felmondtam a szerződést. Reménykedem még, hogy a szerződés (és a levelük ) szerint a reg.díjon felüli összeget visszakapom 90 napon belül. Ez augusztus 20-án jár le...lehet, hogy személyesen kell őket felkeresnem a Ráday utcában megint???
2011. aug. 9. 07:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj személyesen, és ha úgy se semmi, jelentsd őket fel.
2011. aug. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bálint Hanni válasza:

Én most érdeklődtem náluk. Kaptam egy általános szerződést is, hogy átolvassam. Már az feltűnő, hogy sem a szerződés fejlécében nincs feltüntetve a cégnek a címe, adószáma, cégj.száma, csak a neve. illetve a végén is csak keltezés van, ill az én aláírásom és személyi ig.számom. Nekik miért nincs kialakított hely aláírásnak??? Miért nincs a szerződésben sehol adószám, cím stb??? Mi így inkább nem foglalkoztunk velük!!! Ti se tegyétek! Esetleg meg lehet próbálni, hogy ügyvédi letétire utaljanak ők is, ti is, és az ügyvéd utaljon tovább, amikor mindenki teljesítette a feltételeket. De nem hiszem, hogy ilyenbe belemennének!

A szerződést amúgy elhoztuk átolvasni, meg is tartom, hátha kiváncsi lesz rá valaki.

2011. nov. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nagy Gergely2 válasza:

Érdeklődésére tájékoztatni szeretném, hogy az Ön által hivatkozott cég ellen eljárást folytat a GVH Vj/057/2011. ügyszámon, fogyasztók megtévesztése miatt.


Mivel a 1st Kft. nem pénzügyi vállalkozás, hanem fogyasztói csoport szervező, így biztosan NEM FOG HITELT KAPNI tőlük.


A médiában napokban megjelent információk (szabályozási tervek) szerint ezen tevékenység, azaz új fogyasztói csoportok szervezése jövő évtől tiltott is lesz.


A Gazdasági Versenyhivatal folyamatosan vizsgálja a fogyasztói csoportot szervező vállalkozások tájékoztatási gyakorlatát, tucatnyi vállalkozás esetén állapította meg hirdetéseik jogsértő voltát, a döntések bírósági szinten is megerősítésre kerültek, és jelenleg is több eljárás van folyamatban. Ugyanakkor, a Gazdasági Versenyhivatal hatásköre nem terjed ki a konstrukció értékelésére, valamint a fogyasztói károk és egyedi igények rendezésére, tehát adott esetben a befizetések visszatérítésére. Ez utóbbiban csak polgári jogi bíróságok segíthetnek.

A fogyasztói csoportot szervező vállalkozások általános gyakorlatára – többek között – az alábbiak jellemzőek, kérem, hogy mindezek és a szerződése ismeretében döntsön körültekintően:


a fogyasztói csoportot szervező vállalkozások nem pénzt nyújtanak, hanem vásárlói jogot, amely kifizetésének / teljesítésének ideje a futamidőn belül bizonytalan, szerencse- és / vagy vállalási hajlandóság függő, a konstrukció ezen elemei az egyes szerződésekben megjelennek,

egy-egy alkalommal jellemzően az adott csoporton belül az nyeri el a vásárlói jogot, aki a legmagasabb hónapra vonatkozóan fizet előre, tehát a legnagyobb összegű előtörlesztés vállalást teszi, azonban azt előre nem lehet tudni, hogy ki mekkora vállalást tesz,

a tag elállási joga, tehát, hogy meddig kaphatja vissza a befizetett díjak jelentős részét, az első „sorsoláson”, közgyűlésen vagy elbíráláson elveszik, így ezt követőn csak a „futamidő” végén (5, 10, 20 év múlva) kaphatja meg a pénzének - költségekkel csökkentett - részét, ha szerződésszerűen felmondja a szerződését,

jelenleg is felmondhatja a szerződést, írásban, pl. az Ön megtévesztésére, a várt pénzösszeg ki nem fizetésére hivatkozva (ez esetben se adja ki kezéből az eredeti szerződéseket, illetve írásban, tértivevénnyel mondja fel, indokolással, hogy a későbbiekben ne tudja az adott vállalkozás a felmondást semmisnek tekinteni),

ha nem mondja fel a szerződését, akkor a vállalkozás a „nem fizetést” – a szerződésnek megfelelően – szerződésszegésnek fogja tekinteni, így ha Ön nem fizeti továbbra is a „részleteket”, a vállalkozás sem fizeti vissza még a futamidő végén sem az Ön által befizetett díjakat.

A Gazdasági Versenyhivatal honlapján (www.gvh.hu) további információkat találhat mind a fogyasztói csoportokról, mind a Gazdasági Versenyhivatal eljárásairól. A fenti ügyben tartandó tárgyalás időpontja, majd az ügyben hozott döntés is megjelenik a honlapon.

SZOBOSZLAI Izabella

Gazdasági Versenyhivatal

Ügyfélszolgálati Iroda

irodavezető-helyettes

-------------------------------------

cím: 1054 Budapest, Alkotmány u. 5.

levél: 1245 Budapest, 5. Pf. 1036

tel: (+36-1) 472-8903

email: SZOBOSZLAI.Izabella@gvh.hu

2011. nov. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 HMS válasza:

Kedves olvasok!

Az 1st 2011 kft. Bcs Petőfi u 2 alatt lebuktatva !Ma voltam ott és rendőrt hívtunk és az ott " egyedül dolgozó " hölgy bevallotta , hogy neki az volt a feladata, hogy mindenkit hitegessen !a Bcs-i rendőrkapitányságon feljelentést tettünk pontosan 3 személy !Azok jelentkezését várják a nyomozok akik érintettek ebben a dologban illetve szerződésben állnak vagy álltak ezekkel a ......kel !Az ott dolgozó hölgyet sarokba szorítottuk és köpött !senki ne álljon velük szoba !! Ha valakinek kérdése van írjon !!!!

2012. márc. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!