Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaptatok már reálhozamot?...

Kaptatok már reálhozamot? Felháborítóan keveset kaptunk és ti?

Figyelt kérdés

A férjem 12 éve rendszeresen fizet a magánnyugdíjba, de hét éve havi 12-15 ezreket. Pontosan nem tudom, de több mint másfél millió volt bent neki. És 18000 forintot kapott.

Én csak 2007ben kötöttetem és csak négy órásban voltam bejelentve, azután fizettem. 98 000 forintom volt benne és ez után 10 800 forintot kaptam. Hogy a francba lehetséges ez? Én egyáltalán nem számítottam magam után pénzre, de a férjem után sokkal sokkal többre!

Mit lehet ilyenkor tenni. Ez így korrekt????

Nem értek hozzá. Segítsetek!!! Ja mind a ketten az otpnél voltunk. Vagyis a férjem először az allianz-nál és 2007ben lépett át az otphez.


2011. aug. 9. 09:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A reálhozam az nem "jár". Örüljetek, hogy kaptatok, sokan nem kapnak.
2011. aug. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Most nem az a kérdés, hogy jár-e vagy sem, hanem hogy számolták ezt így ki, mert ez szerintem nem valós!
2011. aug. 9. 09:38
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát akkor kérdezd meg őket, hogy hogyan számolták ki.

Egyébként, te hogyan számoltad ki?

2011. aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Párom 26 éves, 5 éve dolgozik, és 40 000 forintot kapott. A többire nem tudok válaszolni mert nem tudom, mi alapján számolták ki ezeket.
2011. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Figyu! A reálhozam az az összeg, amivel a MNYP jobban teljesített az államinál. Igazából örülj, hogy a kormányzati kommunikációval ellentétben titeket nem meglopott a MNYP, hanem keresett nektek 30e forintot.


A férjed lehet, hogy a konzervatívabb kategóriában volt, így a portfóliójának többsége állampapírban volt. Vagy hogy a portfólió részvényei még nem érték el a megfelelő árat, mikorra a kormány kiadta az elszámolási időpontot (még vártak volna fél évet, még jobban járt volna a többség - a tőzsdék azóta jobban teljesítettek)


De ha megkeresitek a MNYP-teket, akkor ők részletes tájékoztatást tudnak arról adni, hogy alakult a portfóliótok.

2011. aug. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Smartguy86 ***** válasza:

Másfél millióra mennyit kellett volna kapni? Szerintem egy magánnyugdíjnál csoda a pár %-os hozam, még a kockázatos portfóliók mellett sem lépné túl a 15%-ot nagyon, de nyilván nektek nem az volt... Vagy ha mégis, akkor az megmagyarázza az eredményt.


Csak szólnék, hogy az elmúlt 12 évben volt két tőzsde krach (dot.com, 2008)

2011. aug. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Azért kevés, mert az otp szarul teljesített.

Azért kapott a férjed kevéssel többet, mert mert az allianz is.

2011. aug. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már, ez egyáltalán nem kevés! Én még ennél is kevesebbet kaptam. Nekem 8ezer Ft lett összesen és több mint 2 millám volt bent. Hát ez van, le kell nyelni a békát. Igazából mikor elkezdtem dolgozni mindegy volt, hogy melyikbe lépek, ezt ajánlották. Aztán később már nem foglalkoztam vele. Most már tudom, hogy kellett volna...
2011. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 (L) Bella (L) válasza:
11 éve vagyok pénztártag, 24000 Ft körüli tagdíjjal, 40 000 Ft-ot kaptam vissza...:)
2011. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De itt az a legfőbb kérdés, hogy én 98 ezer után 10 000ret a férjem meg más fél millió után 18 ezret kapott vissza. ÉS egy helyen kötöttök egy időben, vagyis ő mikor én beléptem, akkor átlépett at otphez.
2011. aug. 9. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!