Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan megy a behajtás a...

Hogyan megy a behajtás a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy 4 évvel ezelőtt lakást vettünk. Önrészként személyi kölcsönt kellett felvennünk. Egyedül maradtam a gyerekkel, most a két hitelt nyögöm, gyedből és itthoni mindenféle kézimunkából, takarításból.. Ma kaptam kézhez egy levelet, miszerint 1,5 millió Ft tartozást átadtak egy ügyvédi irodának. Ilyenkor mi történik? Próbálok részletet kérni, tudom, hogy nem kapok, de megpróbálom. Másik banknál van a lakáshitel, azt még tudom fizetni. Elárverezhetik a lakásomat? A munkáltatómhoz fognak benyújtani inkasszót a peres eljárás végén? Vagy eljönnek foglalni?

Kérem, ha lehet, olyanok válaszoljanak, akik valóban jártasak a témában, és nemcsak ezt-azt hallottak ismerősöktől. (Felelős hitelfelvételről: a lakáshitelünk induló részletei 32500 Ft-ok voltak,a személyi kölcsön 15000 Ft, a volt férjemmel akkor még boldog házasságban éltünk, havi 220000 nettó jövedelemmel. Jelenleg a lakástörlesztő 79000 Ft, a kölcsön meg már 40000 Ft fölé ment, a jövedelmem pedig 87000 Ft gyed+12500 Ft családi pótlék. Férf, új asszonnyal...Akkor abszolút biztonságosan tudtuk vállalni, de sajnos ilyen helyzetbe kerültem. :( )


2011. aug. 9. 10:55
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még egy rövid dolog kimaradt: Mennyi idő mire ettől az ügyvédi felszólító levélből bírósági határozat lesz? Pár hét vagy hónap?
2011. aug. 9. 11:05
 2/17 anonim ***** válasza:
A személyikölcsönt akarják behajtani? Letiltják a jövedelmedből. Csak GYED a jövedelmed? Írni kell a behajtónak, hogy nem foglalható jövedelemmel rendelkezel -igazolás a családipótlékról a MÁK-tól, a GYED-ről a folyósítótól. Emellett a bankba is be kellene menned, hogy szeretnéd rendezni a hitelt, futamidő hosszabbítással.
2011. aug. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
férjed nem fizeti a részlet felét? válásnál a hitel nem volt a vagyonmegosztás része?
2011. aug. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem fizeti, itthagyta az egészet, mivel már a válás után örökölt egy lakást, nem érdekli mi van vele, meg a gyerekkel...(persze ez nem ide tartozik, és nem is akarok eltérni a tárgytól.)
2011. aug. 9. 11:10
 5/17 anonim ***** válasza:
A személyi kölcsön kinek a nevén van? Bár édesmindegy, ha a házasság alatt vettétek fel, akkor közös. Gyemekelhelyezés és tartásdíj megállapítás volt már?
2011. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, a személyi kölcsönt akarják behajtani, a lakáshitelt egyelőre még fizetem. Én is úgy gondolnám, hogy levonják, de úgy tudom gyedből nem lehet. A levélben meg azt írta, hogy a bankban már nem egyezkedhetek stb.

Az még "nem is érdekelne", ha levonás lesz a történet vége, bár egyelőre fogalmam nincs mi lesz akkor... csak attól rettegek, hogy elárverezik a házat vagy az ingóságaimat.

2011. aug. 9. 11:12
 7/17 A kérdező kommentje:
A baba a pocakomban volt a válás alatt, nekem ítélték, de mire megszületett ki is mondták a válást. Ezen kívül lemondott a lakás tulajdonhányadáról, tudom, hogy a hitelről ezzel nem mondd le, viszont nem tehetem meg, hogy csak a felét fizetem, mert az a rámeső rész, mivel akkor a lakáshitel is bedől.
2011. aug. 9. 11:14
 8/17 anonim ***** válasza:
Ráterhelhetik az ingatlanodra és elárvereztetik. Van jelzáloghitel most a házon?
2011. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jó, de vagyonelosztásnak is meg kellett lennie. Mi az ítélet a hitelekről?
2011. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A hitelről nem lehetett lemondania. Vagyis le lehetett volna, de én nem vállaltam át,pontosabban egy adóstársat kellett volna felmutassak helyette, akit nem tudtam. Így a hitel közös maradt.

Igen, a lakáshitel rész, a házra van terhelve jelzálogként.

2011. aug. 9. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!