Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan megy a behajtás a...

Hogyan megy a behajtás a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy 4 évvel ezelőtt lakást vettünk. Önrészként személyi kölcsönt kellett felvennünk. Egyedül maradtam a gyerekkel, most a két hitelt nyögöm, gyedből és itthoni mindenféle kézimunkából, takarításból.. Ma kaptam kézhez egy levelet, miszerint 1,5 millió Ft tartozást átadtak egy ügyvédi irodának. Ilyenkor mi történik? Próbálok részletet kérni, tudom, hogy nem kapok, de megpróbálom. Másik banknál van a lakáshitel, azt még tudom fizetni. Elárverezhetik a lakásomat? A munkáltatómhoz fognak benyújtani inkasszót a peres eljárás végén? Vagy eljönnek foglalni?

Kérem, ha lehet, olyanok válaszoljanak, akik valóban jártasak a témában, és nemcsak ezt-azt hallottak ismerősöktől. (Felelős hitelfelvételről: a lakáshitelünk induló részletei 32500 Ft-ok voltak,a személyi kölcsön 15000 Ft, a volt férjemmel akkor még boldog házasságban éltünk, havi 220000 nettó jövedelemmel. Jelenleg a lakástörlesztő 79000 Ft, a kölcsön meg már 40000 Ft fölé ment, a jövedelmem pedig 87000 Ft gyed+12500 Ft családi pótlék. Férf, új asszonnyal...Akkor abszolút biztonságosan tudtuk vállalni, de sajnos ilyen helyzetbe kerültem. :( )


2011. aug. 9. 10:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Jó, akkor megírod a behajtó cégnek, hogy a hitel közös -csatolod az iratokat- és a felét a volt férjeden követlejék
2011. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Önrészként személyi kölcsönt kellett felvennünk."


Aztarohadk.urvaéletbe!!!! Szegény gyerekek egy ekkora barom szülővel!!!!!!!!!!! Persze a bank is barom, hogy nem néz utána, hogy akinek hitelt ad, már az önrészt sem képes finanszírozni, de majd azt gondolja, hogy ha addig nem bírt semmit se összespórolni, akkor majd a hitelt törleszteni tudja. Én általában együttérzést szoktam tanúsítani az elesettekkel szemben, de itt valahogy az anyuka iránt egyáltalán nem tudok, mert a baromságával tönkretette a gyerekei jövőjét is.

2011. aug. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Férjednek van keresete? Adóstárs? Kezes? Ki vette fel a kölcsönöket? Elvileg tőle fogják tiltani! Neked gyedből nem tilthatnak!

Előző, bunkó válaszolóval ne foglalkozz!!!

2011. aug. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Kívánom, hogy soha ne kelljen megtapasztalnod azt, hogy amikor 7 sikertelen lombik után jelentkezel örökbefogadó szülőnek, azért dobják vissza a kérelmedet, mert albérletben élsz. Vagy azt, hogy hét lombikon menj át, kb félmillió ft/db áron..(és az érzelmi részről már nem is beszélve) Nem ide tartozik egyáltalán..,a 8. legalább sikeres volt, és nekem minden pénzt megért hogy van gyerekem... lehet szegény lettem, mire bejártam az utamat, de legalábba tükörbe tudok nézni, mert nem rugdosok láthatóan szerencsétlen emebreket, még ismeretlenül sem.
2011. aug. 9. 12:13
 15/17 anonim ***** válasza:
Én nem szerencsétlen embereket rugdosok, hanem olyat, aki tehet a sorsáról(te), és sajnálom azt, aki nem tehet(gyereked).
2011. aug. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem a férjem már. A lakáshitel közös, a személyi kölcsön kezes és adóstárs nélkül az enyém De a lakáshitelt fizetem, így az nem kérdés egyelőre. Valószínű elmegyek egy szakemberhez, és megkérdezem a menetét a dolognak. Ha elhúzódna az eljárás egy évig, akkorra már nem Gyedem lenne, akkorra vissza tudnék menni dolgozni. Elment a kedvem ettől az oldaltól. A kedves válaszadóknak köszönöm, hogy próbáltak segíteni.
2011. aug. 9. 12:16
 17/17 anonim ***** válasza:
ha a házasság alatt vettétek fel a személyi kölcsönt, akkor közös, erről a vagyonmegosztásnál rendelkezni kellett volna
2011. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!