Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A számlaszámom és a hozzá...

A számlaszámom és a hozzá tartozó bankkártyán lévő számom közt mi a különbség? Mikor melyik kell?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:

különbség:


az egyik a számlának a száma, a másik a kártyának a száma, nagyjából az ég adta világon semmi közük nincs egymáshoz.


amikor kártyaszámot kérnek, akkor kártyaszámot kell megadni, amikor számlaszámot kérnek, akkor számlaszámot kell megadni.


nem lehetne kicsit konkrétabban kérdezni?

2011. szept. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Számlaszám szinte csak akkor kell, amikor neked adnak pénzt, bankkártya szám pedig akkor, amikor te adsz pénzt. Persze vannak kivételes esetek is.
2011. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsónak: miért kéne a kártya számom akkor, ha én adok pénzt?
2011. szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A bankban nyilvántartja a pénzed egy számlán.Ennek van egy száma,a számlaszám.

A kártyának is van száma, de a kártya csak egy eszköz ahhoz, hogy hozzáférj a pénzedhez.

Szinte mindig a számlaszámra van szükség.Az kell ahhoz, hogy pénzt kaphass, ahhoz is, hogy pénzt utalhass. A kártya csak az automatában, és bolti vásárláskor használható.

2011. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Számlaszámot kértek tőlem egy űrlapon, és azt is írtam be, aztán láttam, hogy a bankkártyán meg más szám van, és kevesebb számjegyű, és ezért bizonytalanodtam el.
2011. szept. 9. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!