Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hibás az aki/akik deviza...

Hibás az aki/akik deviza hitelt vettek fel?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Nem
2011. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Miért lenne hibás. Pár évvel ezelőtt jobbnak tűnt mint a forint alapú hitelezés. Most már nem. Lassan megegyezik a svájci frank az euróval. Most a felvett hitelnek gondolom a dupláját kell kifizetni. Ez már törvénye uzsora hitel. Ezt én már jó pár éve gondoltam hogy mikor a bankok fedezet nélkül osztogatták boldog boldogtalannak a hitelt ennek nem lesz jó vége. Édesapám tanácsára nem hitelt vettem fel hanem inkább vásároltam 10 millió Ft értékben svájci frankot. Még várok egy kicsit és visszaváltom Ft-ra. Én személy szerint jól jártam.
2011. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Aki azért vette fel,mert nem kapott forint hitelt az nem.

De aki azért vett fel devizahitelt,mert kedvezőbbnek tűnt, az felelőtlen volt. Akkoriban a híradókban sokszor elmondták,hogy hiába tűnik olcsóbbnak,de árfolyam ingadozásra hosszú távon mindig kell számítani. Ha kedvezőtlenül alakul az árfolyam,akkor a hitel nagyon megdrágulhat.

Ahogy meg is történt. Hallgatni kellett volna a figyelmeztetésekre.

2011. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Persze annó 160 Ft-ért vettem még frankot. Második voltam
2011. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

már párszor leírtam, de most újra


2006-ban elmentem a bankba

ugyanaz az összeg forint és chf alapon, ugyanazzal a futamidővel

forint alapon 91000 Ft/hó

chf alapon 44000 kezdő és az eddigi legmagasabb 68000 Ft/hó


költői kérdésem, vajon melyikkel jártunk jobban? ;)

2011. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Ma 22:01 - nek: Én inkább naivnak nevezném. Amikor 160 körül volt az árfolyam, akkor mindenkinek számítani kellett volna arra hogy ez úgysem marad így örökre. Persze rengetegen bele vágtak akkor a lakáshitelekbe, mindent megvettek amit csak nulla forintért meghirdettek a médiában, és most ez lett a vége. Gondolkozni kellett volna, nem pedig most jajgatni. Nekem jelenleg 100 millió forintom van Svájci frankban, a többi euróban és forintban. A tízmillióval te is jól jártál, lassan a dupláját fogja érni, ha ez így halad tovább.
2011. aug. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:15


ezt nem lehet egyértelműen kijelenteni. A bankok olyan pénzt adnak kölcsön a hitelt felvevőknek, amikkel ők maguk sem rendelkeznek. Tehát tulajdonképpen a "semmire" teszik rá a kamatot. A pénz, mint tárgy csak formaság, a bankok között sem pénz vándorol, hanem számok a Swift műholdakon keresztül.


Minden esetben a bank az elsődleges hibás, a haszonélvező meg főleg az, aki a bankok mögött áll. A bank elteszi a hitelkamat és a betéti kamat közötti különbözetet, de ahogy mondtam, ők ezzel a pénzzel soha nem rendelkeznek.


Minden bank rémálma, hogy a betéteseik megjelennek egyidőben, hogy kivennék a pénzüket. Akik nem ismerik a pénzvilág működését, azok igen megdöbbennének, hogy a legnagyobb magyar bankok is mind becsődölnének ettől.


A bankok beszéltek rá a svájci frank hitelre és nem volt annak realitása, hogy valaha is 80-90%-kal megdrágul a svájci frank. A legstabilabb valutának tűnt, nem a legerősebbnek. A bankok a jutalékok miatt a deviza alapú hitelezésben voltak érdekeltek, ezért mindenképpen arra beszéltek rá mindenkit.


A jelenlegi helyzet legalább annyira a bank hibája, mint az adósoké. Sőt, tulajdonképpen elsősorban a bankok hibája.


Te sem utaznál olyan utasszállítóval, amelyről közölnék az elején, hogy 75-80%-os valószínűséggel le fog zuhanni, de ne aggódjon a kedves utas, mert a maradék 20% nagyon fogja élvezni a leszállást. Nonszensz.

2011. aug. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Fején találtad a szöget.És akkor a vaszélyességi pótlékról ne is beszéljünk.

2011. aug. 10. 09:30
 9/11 Smartguy86 ***** válasza:
100%

00:41 - Azért ne együk olyan forrón... A bank természetes, hogy haszonhoz akar jutni, ő is szolgáltatást árul és ezért jár neki a bevétel. Ez a banki alapkamat és a hitelkamat közötti rész. Ő infrastruktúrát tart fenn, irodákat és automatákat, hogy te a pénzedhez juss. Emellett betétet tarthatsz náluk, hogy az infláció negatív hatásait elkerüld. A bank mások pénzével gazdálkodik, ez tény, de azt a pénzt a mások bízzák rá! Ezt azért ne felejtsük el. Ha neked nem tetszik a banki gyakorlat, akkor vedd ki a pénzed és tartsd a párnahuzatba varrva.


Így van ez a hitellel is. A bank egy szolgáltatást nyújt, nevezetesen: megveheted most azt, amire 20 év múlva lenne pénzed. Ha valaki ilyenbe fog, annak nem a MOST-ot kell figyelnie, hanem hogy mi jöhet a 20 év alatt. És igenis a devizahitelesek a hibásak, mert ők is jól tudták - ha más nem, az export-import szabályszerűségeiből - hogy a valuta váltási rátája ingadozik. A MOST-ot nézték a jövő helyett. Aki hitelből jövedelmet nem termelő eszközt (tehát fogyasztási cikket) vásárol, az kockázatot vállal ezzel! És igenis a saját otthon is fogyasztási cikk, pedig sokan szeretnék hinni, hogy az befektetés. De nem az!


Mindenki maga felel a döntéseiért! Én a devizások helyében örülnék inkább, hogy a felelőtlenségem miatt az államnak van kedve bármit is tenni...

2011. aug. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Még annyit:


A devizahitel nem más, mint egy spekuláció. Arra spekulálnak a devizások, hogy a deviza árfolyama által ők jól fognak járni.


Kérdem én: most térítsük meg az utolsó tőzsdecápa veszteségét is a BÉT-en, mert ő szegényke rossz lóra tett???

2011. aug. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!