Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyek a legjobb lehetőségek?...

Melyek a legjobb lehetőségek? 22 éves vagyok és fel szeretnék venni egy nagyobb összegű hitelt minél jobb lehetőséggel korábbi hitel letisztázására! Csak értelmes válaszokat szeretnék!

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
én csak azt tudom tanácsolni, hogy hitelt hitellel ne törlessz, mert abból csak ördögi kör lesz.
2011. aug. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez a legrosszabb lehetőség, amit választani akarsz. Hitelt hitelből fizetni. Nem éri meg, ne tedd.

Esetleg részletket mondhatnál még a dologról, de látatlanban azt mondom, hogy az ötlet veszteséges.

2011. aug. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
adósságrendező hitelt esetleg, de 22 évesen csak kezes, adóstárs vagy jelzálog esetén kapsz hitelt
2011. aug. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Ezt inkább az első kettő válaszolónak:

értem én, hogy ne vegyen fel hitelt, mert így újra csak beleássa magát a vesztőbe, de akkor hogy lehet úgy kilábalni hitelből, vagy lehet törleszteni tartozást, ha amúgy semmi megtakarítása sincs az embernek, és értékesíteni sem tud semmit, amiből pénz jöhetne be? Vagy hagyja azt a hitelt lepörögni, hisz akkor nincs újabb kamatok és előtörlesztési díj a meglévőre?

Színtiszta kíváncsiságból kérdezem, mert valamelyest engem is érint a kérdés, és szeretném, ha kifejtenétek picit jobban. Köszönöm! :)

2011. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyszerű. nem kell felvenni hitelt. ha nincs vmire pénz akk inkább spórolj.(tudom ebben a világban nem lehet, de muszáj). nekünk pl nincs hitelünk az adósságunk csak a víz,gáz, villany szolgáltatók felé van. ja és sok ember meg barom módjára veszi fel a hiteleket, és csodálkozik, hogy sz@rban van.első voltam.
2011. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hülyeségeket ne tanácsoljatok már neki... Ha tud olyan hitelt, melynek költségei olcsóbbak, mint a mostani akkor naná, hogy érdemes felvenni.


Adósságrendező hitelek, erre keress rá a google-n.


Nekünk volt olyan hitelünk (CHF alapú), amire 120 ezer körül fizettünk havonta, míg a másikra (ugyanannyi CHF tőkére, futamidőre) hetvenet. Ha akkor felveszek egy adósságrendező hitelt, akkor a havi törlesztés 190ről 140 alá ment volna. Persze eladtunk egy nagy értékű ingatlant és abból fizettük ki, de az itt irreveláns.

2011. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Kedves Első,

akkor nagyon szerencsés vagy, hogy egy házra össze tudsz spórolni, vagy hogy a szüleid által már van olyan ingatlan, ami a tiéd.. mert egy autó még oké, nagy fizetéssel és tényleg félrerakással azt még el tudom képzelni, de hogy évek (nem évtizedek) alatt egy házra is össze tudnám kapargatni a pénzemet, az lehetetlen..

Összességében pedig egyet értenék Veled, hisz nagyon sokan tényleg csak úgy hasraütésre veszik fel a hiteleket, de a többség szerintem olyan, amikor sajnos tényleg nem nagyon van más lehetőség...

(4.voltam)

2011. aug. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok:nagyapám építette a házat amiben élünk, még a 70,es években és ő nem vett fel kölcsönt soha. Emellet még egy hétvégi házat is felépített, amihez szntén nem vett fel kölcsönt.ezért nincs nekünk hitelünk.
2011. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen, csak nagyapád korában még nem is volt divat hitelt felvenni, meg tudták oldani anélkül is.. Az én papáméknak is volt saját házuk és nyaralójuk is, és jól éltek, a szüleimnek is felépítettek egy házat. De az én szüleim már nem állnak úgy, hogy engem is így tudjanak segíteni..
2011. aug. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!