Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi idő után évül el egy...

Mennyi idő után évül el egy T-Mobile-os adósság? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
A párom most kapott levelet egy behajtó cégtől,hogy a T-Mobilnál van tartozása!Felhívta a párom a tré mobilt,és ott mondták neki,hogy ez még 2000-ben előfizetett telefon szolgáltatásból keletkezett adósság!Az előfizetés 2002.márciusában szünt meg! Azóta a párom érdekes módon 2009-ben vett náluk egy előfizetéses mobilt,és senkinek nem tűnt fel a tré mobilnál,hogy nem vehet,mert "van" ez a tartozása! Én úgy tudom,hogy 5 év után elévül a tartozás! 2002 óta még soha nem kereste a szolgáltató ezzel az adóssággal kapcsolatban! Nem értem....
2011. aug. 11. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Elméletileg 2 év, de ha küldenek évente legalább egy levelet -és nem is kell, hogy ajánlott legyen- akkor sosem fog elévülni
2011. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg 5 év az elévülési idő,de csak akkor reklamálhatsz ha a T.Mobil 5 éven át nem jelentkezett,nem telefonált,nem írt a tartozással kapcsolatban.

Nagyon valószínű,hogy a párodat többször keresték azon a telefonszámon amit anno annak idején a szerződéskötéskor megadott.Azt hogy a párod már évek óta nem használja,és ezért nektek fogalmatok sem volt a hívásokról,nem mentesít fel titeket.Ugyanis a szabályzatban benne van,hogyha telefonszám,lakcím változás történik akkor értesíteni kell a szolgáltatót,hogy itt érhető el.Ti gondolom ezt nem tettétek meg.

Így a tartozásotok még mindig nem évült el,mert biztos vagyok benne hogy a T.Mobil többször próbálkozott és tudják is bizonyítani,hogy keresték a párodat.

Ha viszont próbálkoztak akkor attól a naptól kezdve újra ketyeg az 5 év.Írtad,hogy a párod most kapott egy levelet.A levél dátumától számolhatod újra az 5 évet..

Szóval a tartozás ezért nem évül el soha,csak a késedelmi kamatokkal triplájára nő a tartozás összege.

2011. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
ha 5 éve egyetlen levelet sem küldtek a tartozásról akkor elévült de ha küldtek akkor az öt évet újra előröl kell számolni..tehát ha 2002 óta most kapott felszólítót akkor már elévült...
2011. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

ma 13:06

nem jól tudod..

A levél,a telefon is lehet értesítés,és nem kell sem a levelet átvenni sem a telefont felvenni,ők akkor is értesítettek.

Ha minden évben csak egyszer hívták a régen megadott telefonszámot,már nem évült el az ügy.

Tudom mert a T.mobilnál dolgoztam.Sokszor telefonnal próbálkoztunk,mert így könnyebb volt az illetővel beszélni.Szóval ha a T.Mobil tudja bizonyítani hogy ők többször telefonáltak csak az illető sosem hívta vissza őket,vagy sosem volt elérhető akkor már ketyeg az 5 éve..

2011. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

az elévülést csak olyan megkeresés szakítja meg, amelyet bizonyítani lehet: a sima levél és a telefon nem bizonyítható


az ajánlott viszont igen, akkor is ha nem vette át a címzett, mivel akkor fellép a kézbesítési vélelem


javaslom felvenni a kapcsolatot a behajtócéggel és kérje a párod a tartozás ill az elévülési idő megszakítását bizonyító okiratokat

2011. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Tévedés, nem kell hozzá ajánlott levél.
2011. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tévedésben vagy..Nem kell ajánlott levél.Elég a sima levél,és elég a telefon is ami szintén bizonyítható a T.Mobil részéről..

Szerinted miért van az ha felhívsz egy szolgáltatót akkor egy hang rögtön azt mondja be,hogy a telefonbeszélgetés rögzítve van??Mert így te is meg az ügyfél is tudja igazolni,hogy telefonált.

A T.Mobil is ezt csinálja(és mindenki aki a pénzét akarja) Felhívja a megadott telefonszámot amit az ügyfél adott meg. Ha nincs bekapcsolva vagy nem használja az illető a számot akkor a hang bemondja hogy a szám jelenleg nem elérhető.De a szolgáltatónak ennyi elég is.Ő feljegyzést ír pontos dátumról,időről,Ha bíróságra kerülne az ügy akkor ők a feljegyzéseket(jelentéseket) csatolják a per anyagához,ahol a bíróságnak joga van utána nézni a telefon hívásoknak..Mivel valós adatok lesznek(vagyis tudja bizonyítani a cég hogy ők bizony telefonáltak,már el is vesztette a pert az illető.

A levélnél ugyanez a helyzet.Nem kell hogy ajánlott legyen a levél.Egy sima levelet is elküldhetnek a megadott címre.A levél másolata,és a jelentés igazolni fogja hogy melyik nap hány órakor dobták fel a levelet.Ennyi bőven elég.

2011. aug. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

elmesélnétek nekem, hogy ugyan ki és hogyan fogja igazolni egy sima levélről, hogy feladásra került? mert a posta biztos nem ugyanis a postakönyvbe sem lehet beírni


ilyen alapon én állíthatom, hogy én felhívtam Kis Pistát, de nem vette fel...vagy levelet írtam neki


azért ennyire nem szar a magyar jogrendszer

kérdező: jogiforum.hu

2011. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
A cégek nem bélyegeket vásárolva darabonként adják fel a leveleiket, hanem feladókönyvvel, amiben fel van tüntetve a címzett. Úgyhogy könyvelik, csak nem ajánlott küldeményként.
2011. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

ma 14:47

nem tudom mit nem értesz azon hogy sosem évülnek el a tartozások,mert ahogy már írták tudni fogják igazolni a sima levelet és a telefont is.

Nekem 14 év után (na hol van az elévülés) szintén a T.mobil ügyben a bíróság kötelezett a tartozás kifizetésére.

Pedig én is az elévülésre és arra hivatkoztam,hogy nem kaptam sem ajánlott levelet,sem olyan levelet amit a kezembe adtak át.

A bíróságtól viszont kaptam egy hivatalos papírt amin feketén-fehéren rögzítve voltak a telefonhívások (amiket én sosem kaptam meg,mert nem használtam a kártyát) és a sima levelek amiket a T.mobil rögzített szintén.A bíróságon megkaptam azt,hogy az át nem vett levél,és fel nem vett telefon nem mentesít a tartozás visszafizetése alól..

2011. aug. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!