Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rám szakadt adósság! Mi a...

Rám szakadt adósság! Mi a megoldás? (Bövebben lennt)

Figyelt kérdés

Nagyapámtól örököltem mindent, amije csak volt. Többek között az Emese Banktól egy 400 ezres hiteltartozást is.

Beszéltem a behajtási részleggel, azt mondták, hogy csak készpénzben, egyben lehet nekik ezt visszafizetni.. 20 éves vagyok, külföldön tanulok, magyarországi jövedelmem nincs, anyámék se tudnak hitelt felvenni, nekem meg nincs sok pénzem...


2010. máj. 27. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hitelen kivül mit örököltél még tőle??
2010. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egy fél lakást (nagyanyám a másik lakó), 5 mezögazdasági földrészt (mindnek van egy másik fele ami nem az enyém), meg egy tanyát, amiröl még soha nem hallottam, annak is a fele, ki van állítólag parcellázva
2010. máj. 27. 13:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

öröklés esetén csak az örökség mértékéig kell helyt állnod a rád maradt adósságok ügyében.


Ha a hagyatékból ki tudod fizetni, akkor ki kell, ha csak a tartozás maradt rád, akkor azt nem követelhetik tőled.

2010. máj. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
pénzt nem hagyott rám csak földeket, jóval meghaladja a tartozást, csak a bank nem veszi be a földet, mégha kétszer annyi is az értéke mint a tartozás
2010. máj. 27. 13:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Adjátok el a földet,ha nem csak te örököldet a földet, akkor a tartozást se. És akkor abból kifizethetitek a tartozást. Gondolom bőven fedezi:)
2010. máj. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

az lesz... Csak a föld fele volt az övé, a másik fele még élö személy tulajdonában van... R-Go: csak azt kaptam, ami az övé volt...

Köszönöm mindenkinek, aki segített!

2010. máj. 27. 13:37
 7/12 anonim ***** válasza:
az egyetlen lehetőség, hogy valamelyik családtagod felvesz hitelt és kifizetitek...
2010. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez se jó, BARosok mind a ketten, mindenkin hitel van...
2010. máj. 27. 13:43
 9/12 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a fele tulajdonossal,h adjátok el.
2010. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
akkor kérj te jelzáloghitelt valamelyik ingatlanodra
2010. máj. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!