Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi vásárlás esetén...

Külföldi vásárlás esetén miért von a bank többet, mint amit SMS-ben értesítőként küldött, továbbá miért váltja át az USD-ét Euróra, majd ezt Forintra és miért nem egy lépcsőben?

Figyelt kérdés

Külföldről vásároltam interneten USD-ben, amiről jött 27700Ft-os értesítő a telefonomra. Majd rá pár napra megnéztem az egyenlegem és ott már 28830Ft szerepel.


1., Miért küldenek 27700 Ft-ról értesítőt, ha egyszer többet vonnak le?!

2., Miért nem egy lépcsőben váltják forintra a dollárt?


Köszönöm előre is!


2011. aug. 12. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Az értesítő az alapvetően hülyeség, hogy 27700 Ft-ról jón, ha egyszer x USD-t fizettél. Az sms-ben az x USD-nek kellene szerepelnie.


A lényeg:

A bankkártya használata ebben az esetben két lépcsős.

A vásárláskor a tranzakció csak előkészül, valójában nem történik meg. Ekkor a kártyához tartozó számlán zárolásra kerül az összeg. Esetedben az x USD [de mivel HUF számlát vezetsz, ezért ezt forintban realizálódik]. Ezt követően napok múlva a tranzakciót könyvelik. Viszont a könyveléskor a könyvelés időpontjában érvényes árfolyamon tranzaktálnak, tehát ha közben az adott deviza erősödött akkor több forintot fog beterhelni.


Az EUR-USD konverziónak pedig az az oka, hogy ECMC kártyát használsz. Az ECMC kártyák EUR elszámolásúak, ezért van kettős konverzió, ha nem EUR-ban fizetsz.

2011. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Gondoltam, hogy az átfutási idővel lesz gond, de ekkor is érthetetlen és felháborító a 27700Ft-os SMS értesítő ha egyszer többet vonnak.
2011. aug. 12. 19:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy direkt megnéztem a tranzakció és a terhelés napján az USD és az EUR árfolyamát HUF-hoz képest és amx. 1-2 egység lehetett az eltérés. Tehát az elviekben nem indokolhatta az 1130 Ft-os többletet. Mondjuk az USD/EUR váltást nem néztem.
2011. aug. 12. 19:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Az árfolyam miatt van. Amúgy nem tudom, hogy milyen árfolyamot néztél meg, az USD-EUR árfolyam bankközi nem publikus árfolyamon történik (ez elviekben kedvezőbb számodra mint a publikus árfolyam), tehát ennek mértékét majd a bankszámlakivonatodon fogod látni, hogy mennyiért váltották.
2011. aug. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!