Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy van ez lakásvásárlásnál,...

Hogy van ez lakásvásárlásnál, mikor hitelt vesz fel az ember?

Figyelt kérdés
Szóval gondolom, mikor megvan, hogy mit vennénk meg, akkor az is beleszámít abba, hogy mennyit kapunk, mert azt terheli meg a bank. Viszont, amíg nem tudom, hogy mennyit adnak, addig hogy válasszak lakást, amit megvennék?
2011. aug. 12. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi először a banknál kérdeztünk utána hogy egyáltalán kapunk e hitelt és miután ez megvolt akkor abban az árkategóriában néztünk házakat amennyit a bank tudott ajánlani. Így szerencsére idén áprilisban beköltözhettünk a közös házba.
2011. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak azért nem értem, mert ugye úgy van, hogy mondjuk az ingatlan értékének úgy 70%-áig szeretik adni. na persze, az, hogy mennyiért hirdetik az egy dolog, szóval gondolom akkor ők érték becsültetik és az alapján van a 70% szóval így elég nehéz lenne abban az árkategóriában nézni, mert ki tudja szerintük is annyi-e az annyi.
2011. aug. 12. 21:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Anélkül, hogy látnák a házat, kész házról beszélünk, ott előtted kikalkulálják az árat. Ugyan úgy mint a biztosítók.

Az alapján már látják a max kölcsön értékét. Ezután jön a te és adóstársad jövedelme, aztán a kölcsön végösszege.

Ha ez mind meg van akkor látjátok, hogy mi fér bele a keretbe.

Összegezve: válaszd ki a házat, tulajtól érdeklőd meg a paramétereit (négyzetméter, falazat, kor, közmű, Hőszigetelés, stb.) Ezekkel az adatokkal számol majd a bank. Irány a bank: kaphattok e kölcsönt, majd mennyit.

2011. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia,ilyenkor az ember felkeres egy bankot vagy egy jó hiteltanácsadót és elmondja, hogy mennyi a jövedelme, mennyi a hitele van-e eltartott családtagja, hol szeretne vásárolni, milyen jellegű ingatlant és mennyi az önereje. Ebből már meg lehet mondani, hogy mennyi hitelt kaphatsz.

Ha gondolod, akkor írd le ezeket az adatokat és megírom Neked, hogy meddig nyújtózkodhatsz. (hiteltanácsadó vagyok)

2011. aug. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Panel lakást szeretnék venni, megyeszékhelyen. Nincs eltartottam, 115 a nettóm és van 3 500 000 önerőm. Igazából egy olyan 60 négyzetméterest szeretnék, persze legjobb a hőszigetelt stb. lenne, de elég nagy különbségek vannak az árak között így ez is attól függ, hogy mennyi hitelt kapnék. Amúgy ideális lakásokat olyan 7-7.5 millióért adják erre, de 6.5-7 között is el lehet csípni egy-egy nagyon jót.

2011. aug. 14. 23:18
 6/7 anonim ***** válasza:

szia, feltételezve, hogy nincs más hiteled, a bankszámlád rendben van stb. A leírt jövedelemmel megfelelő adós lennél. Max 4 millió ft hitelt szeretnél felvenni, ha jól értem. A futamidőt nem írtad.

Kalkuláltam 20 év futamidőre és 4millióra, a havi törlesztőd az első 6 hónapban 32.199 ft lenne, a második félévtől 36.276 ft. 15 év futamidő esetén 1-6. hó: 37.058 ft, 7. hótól: 40.802 ft.

Ha még mindig vannak aggályaid, akkor van lehetőség előzetes bírálatra, mielőtt lefoglalóznál bármit is.

üdv,

Évi

2011. aug. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Évi, nagyon hasznosak voltak a válaszaid!
2011. aug. 20. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!