Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha véletlenül kétszer utaltam...

Ha véletlenül kétszer utaltam a vételárat a vaterás eladónak hogy kérjem számon rajta?

Figyelt kérdés
vissza fogja adni? vagy elküldi a csomagban? mi ilyenkor a teendö? még nem válaszolt a levelemre.
2011. aug. 12. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha rendes akkor visszaküldi, ha nem akkor így jártál... jobban figyelj!!
2011. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A jóindulatán múlik,hogy visszautalja-e.
2011. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A vatera(ahogy az ebay se) valószínüleg nem fog tudni közreműködni,illetve nyomást gyakorolni nem lesz hajlandó a pénz kézhezvevőjére,hogy az visszaküldje azt.Szóval én is azt mondom,attól függ,hogy visszakapod-e,hogy jóindulatú-e az illető,vagy megörül a duplán,félig ingyen,alaptalanul kapott pénznek.


Megkérdezem tőled azért,mekkora összegről van szó? Egy-két ezer forinton szerintem nem éri meg lovagolni,de 20 000Ft felett(2x20.000 már negyvenezer) azért már verném én is a tamtamot.Én max.tízezerig tudnám azt mondani,hogy basszus hülye voltam,ez a tanulópénz.De ekkor is szívnám a fogam,az tuti.

2011. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem nagy összeg 2x küldtem el 1200 ft-t, mert az utalás közben megszakadt a netem és ijra kezdtem.. csak egy ora mulva jött a második sms hogy elküldte mégegyszer.. remélem azért vissza adja mert nem nagy összeg de amit vettem töle nem ér meg 2400 ft-t csak a felét, mert 2400-rt már ujat vennék:)I majd megirom hogy vissza adta e:)
2011. aug. 12. 22:00
 5/13 anonim válasza:
Én már jártam így és volt annyira rendes az eladó, hogy visszautalta. Azért a legtöbbje visszautalja, talán fel attól, hogy negatívat kap még a végén...
2011. aug. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Addig ne csinálj értékelést, amíg vissza nem utalja.
2011. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
de ha a cuccot megküldi a pénzt meg nem ,akkor milyenre értékeljem?
2011. aug. 12. 22:54
 8/13 anonim válasza:

Ha rendes, visszaküldi. Ha a csomagba tenné a pénzt, annyiból lenne jobb, hogy akkor neki nem kell az utalásért fizetni. Ha nem adja vissza a pénzt (többszöri kérésre sem), írj a Vaterának. Ha semmit sem tesznek, adj negatívat, és írd le az értékelésben, mi történt.

Egyébként pedig üzenem az egyik válaszolónak, hogy az Ebay bizony beleszól ezekbe az ügyekbe, és helyrerakja a dolgokat, ha arról van szó. Ott sokkal biztonságosabb a vétel-eladás, mint Vaterán vagy Teszveszen.

2011. aug. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ezért negatívat adni nem etikus dolog, mert nem az eladó hibája a dupla utalás! Ezért maximum a semleges járhat. És ha pl félregépelsz egy számot az utaláskor és a pénz nem az eladóhoz érkezik, akkor mondjuk ki kapjon negatív értékelést? És ilyen esetben mi a garancia, hogy visszakapod a pénzed? Nem kell válaszolni, csak próbálom érzékeltetni, hogy negatívat már mégsem kéne, mert valahol az nem az eladó hibája, ha kétszer utaltunk.
2011. aug. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem akarok negativat adni, remélem vissazküldi a pénzt de ha nem, akkor is tudom bizonyitani hogy arra a számlaszámra kétszer utaltam, igaznem nagy össze g valoszinüleg nem fogok belemélyedni ebbe 1000 ft miatt, de ha nem küldi vissza bizony negativat kap, majd meglátjuk.
2011. aug. 13. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!