Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel

A kérdés

Ha véletlenül rossz számlára utaltam a pénzt, akkor vissza lehet szerezni?

2011. szept. 28. 20:28  Privát üzenet  

A válaszok
Hat nem nagyon.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2011. szept. 28. 20:44 Privát üzenet
Meg kell keresned azt, akinek tévedésből utaltad. jogilag vissza kell, hogy adja, különben jogalap nélküli gazdagodás esete áll fenn. Mindent írásban...perelheted is, ha nem fizet.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont 2011. szept. 28. 21:11 Privát üzenet
előszőr is jelezd a bankodnál a téves utalást, az a legegyszerübb megoldás, utána ők megmondják mi a teendő, mit tudnak tenni

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2011. szept. 28. 21:18 Privát üzenet
Mindenképp a saját bankodnak kell reklamációban jelezned a problémát, ők fogják megkeresni a kedvezményezett bankjával felvenni a kapcsolatot. Ők megkérik a Te kedvezményezettedet, illetve az ő ügyfelüket, hogy utalja vissza a pénzt, és ő vagy visszautalja, vagy nem.

A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2011. szept. 29. 00:41 Privát üzenet
A jogi rész az már más kérdés, de igen, úgy van a továbbiakban, ahogy a második hozzászóló is írta...

A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont 2011. szept. 29. 00:42 Privát üzenet
Csak a "kedvezményezett" jóindulatán múlik, pereskedni valóban lehet, csak kérdés érdemes-e. Ez nyilván az összegtől is függ.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont 2011. szept. 29. 00:46 Privát üzenet

Nem a jóindulatán múlik. Köteles visszaadni. A pert is ő szívná meg.

Amúgy hogy lehet tévesen utalni??

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2017. szept. 3. 08:45 Privát üzenet
6 év alatt nem sikerült elintézni?

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2017. szept. 3. 14:07 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Véletlenül rossz méretü cumit föztem ki, amit csak jó pár hónap múlva fogunk használni, nem lesz baja?
Véletlenül rossz megjegyzést tettem egy barátomról a facebookon! Bár nincs regisztrálva rá de a barátai fent vannak. Mit tegyek?
Csak én utálom ha valaki (nem véletlenül) rossz kategóriába rakja a kérdését?
Nagyon meg vagyok ijedve, véletlenül rossz orrspray-t használtam. Ártottam vele a babámnak?
A multhéten csak ugy véletlenül hallotam hogy a kormány módositaná a munkatörvénykönyvet, mely szerint megszünne a végkielégités és a felmondási idő? Rossz rá gondolni mi lesz...

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Banki ügyek, kamat, hitel rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!