Paypal-ról tudok utalni angliai számlaszámra, ha utóbbi tulajdonosa nem regisztrált paypal-on?

Figyelt kérdés

1: Vagy neki is regisztrálni a kell?

2: Personal, vagy premier számlára regisztráljak, ha csak ua-nak az illetőnek akarok Angliába pénzt utalni alkalmanként, nem pedig webáruházban vásárolni?

3: 100.000.- forintnál (3,4%+90ft), akkor a költségem 3490ft+250ft tranzakciós díj?

4: Vagy egyéb kötelezettség évente, vagy havonta, vagy bármi?

5: ha utalok 100.000.- forintot, akkor neki milyen alapon lesz belőle font? Mert én kb 300font-nak megfelelő forintot szeretnék utalni, de az én számlám nem devizás.

Köszi a segítséget!


2011. aug. 14. 07:16
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A Paypelt csak akkor használd ha a címzettnek is van accountja. Külső számlára nem lehet utalni, csak a sajátodra tudod átutalni azt amid van másoktól. Viszont ha a címzettnek már van Paypal accountja akkor ő kiveheti a pénzét a saját bankszámlájára. Kihagyhatod az egészből a Paypalt ha IBAN utalással fizetsz, ami elvileg díjmentes az EU-n belül.

2. Personal account is elég ha nem nagy összegeket küldesz és fogadsz. A 100 ezer még belefér ebbe.

3. Ha te küldesz pénzt, akkor az neked ingyenes, nincs tranzakciós díj. Az általad említett költségeket a fogadó fél viseli. Ez a veszteség kiküszöbölhető ha sima IBAN utalással küldöd a pénzt. A másik félnek igazából csak akkor éri meg a Paypalt használnia, ha a rendszeren belül költi el a pénzt.

4. Egyéb költség nincs, se havidíj, se tagdíj. Akkor fizetsz ha pénzt kapsz valakitől.

5. Nem kell deviza számla hozzá, a forint/font napi árfolyama alapján lesz automatikusan átváltva a pénz. A Paypal accountodban egyszerre láthatod hogy mennyit ér a pénzed forintban és fontban. Láthatod még egyéb pénznemekben is, például USD vagy EUR. Az elején be kell állítanod hogy melyik legyen az alapértelmezett. De bármelyiket használhatod ha küldésre kerül a sor.

Ha fel akarod tölteni az egyenleget akkor a magyarországi Unicredit Bankhoz kell utalnod a Paypal által megadott adatok alapján.

Én sosem használtam a feltöltést, hanem kártyával intéztem az aktuális fizetést.

2011. aug. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
iban utalásnál konverziós díj van, nem feltétlen olcsóbb ;)
2011. aug. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!