Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy nagy problémám ki tud...

Van egy nagy problémám ki tud segiteni, család vagyunk 3gyerekkel albérletben sajnos mindketten aktiv bár listán szeretnénk lakást vásárolni de ilyen feltételekkel mit lehet csinálni? Tanácsokat várok

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Aktív bárosoknak nem adnak hitelt, ezt gondolom Ti is tudjátok. Ki kell fizetni a tartozást, akkor átkerültök passzív státuszba 5 év időtartamra, ez alatt néhány bank ad már hitelt. Nyilván kell fedezetbe bevonható ingatlan is, meg önerő, ha ezek nincsenek (gondolom nincs önerőtök, hiszen akkor nem lennétek aktív bárosok) akkor esélytelen hitelből lakáshoz jutni.
2011. aug. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ki kell ábrándítsalak, ilyen feltételekkel akkor tudtok csak lakást vásárolni, ha összespóroljátok valahogy az árát, hogy készpénzben fizethessetek, mert hitelt nem fogtok kapni. Ja és rögtön viszik is a lakást, ha aktív bárosok vagytok, mivel előbb azt kell rendezni, hogy a vagyonotokat ne vihessék el.
2011. aug. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
csak kp-ra,és rögtön a gyerekek nevére,mert viszik..
2011. aug. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

1. kérdés, bocsánat tudom, hogy fáj, de minek kell saját lakás?

Hogy utána odaadjátok a banknak?

Miért nem jó az albérlet mellett összegyűjteni?

ELNAGYOLT PÉLDA!!!

50nm-es panel Bp-en

10M-s lakás/ebből 10M hitel:

20 évre havi 100 000 Ft -> összesen fizettek:

24 000 000 Ft-ot!!! Egy 10m-s lakásért!!!


albérlet: havi 50e Ft

megtakarítotok: 50 e Ft

BANKI 4%-os KAMATTAL SZÁMOLVA!!!! Nem szoktam ígérgetni!

20 000 000 FT, ami a tietek!! Havi 50e Ft-ból!

És vehettek 2 db lakást!

És igen ha azzal jönne valaki, hogy de az ingatlan ára emelkedni fog, ez teljesen így van, most körülbelül a 20 évvel ezelőtti árakat tapossuk újra, elég sokat emelkedtek!

2011. aug. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az igaz hogy igy egy fix árban vagyunk de nem a mienk aki nem volt albérletben az nem tudja nem csinálhatsz szinte semmit a lakással de sajnos ez mellett nem lehet félre rakni mit szoltok osztrák hitelhez??
2011. aug. 17. 13:19
 6/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Én 3 éve albérletben kezdtem, tehát tudom miről beszélek és a példából kitűnik, hogy nincs olyan, hogy nem lehet félrerakni, mert a hitel annyival több, mint amennyit félre KÉNE rakni.

De végül is az igaz, hogy ti választjátok kinek szeretnétek lakást venni, magatoknak vagy egy banknak.

2011. aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha az alberlet melett nem tudtok felrerakni, akkor a hitelt sem tudjatok fizetni, mert kb. egy 40 ezres alberlethez hasonlo lakas 70 ezer/ho torlesztoreszletet jelent 10 evre. Azaz ha 30-at nem tudtok felretenni, akkor a hitelt nem tudnatok fizetni!
2011. aug. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A saját lakás nem jár mindenkinek, ez van. Össze kell spórolni az árát, ez a megoldás.
2011. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!