Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kilépek az önkéntes magánny...

Ha kilépek az önkéntes magánnyugdíj pénztárból (AXA), akkor kivehetem a számlámon 5 év alatt befizetett pénzt? Azt tudom, hogy a hozamot csak 10 év letelte után lehet kivenni.

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Önkéntes VAGY magánnyugdípénztárról van szó? Mivel a befizetett pénz után adókedvezmény is járt, úgy tudom csak annak visszafizetése mellett.
2011. aug. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Nem, ha kilépsz akkor buktad a pénzedet.
2011. aug. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És akkor anyósom kollégája tegnapelőtt hogyan vette ki?

Bement, megszűntette a tagságát, és kivette a pénzt, ami be volt addig fizetve. Ez az ÖNKÉNTES, nem a magánnyugdíj pénztár.

2011. aug. 17. 19:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nem lehet, hogy anyósod kollégájának már lejárt a 10 éve, vagy betöltötte a nyugdíjkorhatárt?

Egyébként az AXA nem ad ki kp-t, mint ahogy nem is tudsz kp-ban befizetni. Csak utal.

2011. aug. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tudom, hogy mi az önkéntes pénztár :)

Az illetőnek valószínűleg lejárt a 10 év, és kivette a hozamot, de nem az összeset.:)

2011. aug. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!