Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákszámla melyik banknál...

Diákszámla melyik banknál legjobb?

Figyelt kérdés

Nincs Diákim, Most Vettek Fel főiskolára. Diákszámlát szeretnék igényelni (19éves vagyok)

S szeretném megkérdezni, hogy hallottam hogy van olyan bank, ahol igényelhetsz diákszámlát, ha viszed be a okt.Hiv. levelét amiben azt írják h felvettek!

Melyik Bank ez? Esetleg tudtok ajánlani??


2011. aug. 21. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet félreinformállak, de én úgy tudom, ez inkább korhoz van kötve, mint diákigazolványhoz, vagy tanulói jogviszonyhoz. Vagy, ha meghaladsz egy bizonyos kort 26év, akkor azután kérik a jogviszonyt.

Én a CIB Cibezz számlacsomagot ajánlom.


[link]

2011. aug. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmilyen igazolás. Ha 19 éves vagy nyithatsz diákszámlát és kész.

Erste Szemeszter számlacsomagot vagy CIB CIBEZZ számlacsomagot ajánlom.

2011. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az OTP ben van ISIC kártya ami egyben diákigazolvány és egyben bankkártya, ahhoz is csak igazolás kell hogy felvettek és tanulója vagy az ilyen és ilyen iskolának.


Vagy ha ez nem tetszik akkor tudsz nyitni junior számlát.25 éves korodig ingyenes!!! Ahhoz sem kell diákigazolvány. Én az OTP ajánlom.

2011. aug. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
CIB, MKB, Unicredit. Erstét és OTP-t kerülni!!!
2011. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

OTP nagyon lehúz!

CIB és Erste a legjobb szerintem.

Az Erste-t miért nem ajánlod, utolsó válaszoló?

2011. aug. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Erstét egyrészt azért találom rossznak, mert ugyan a költségeik a diákszámlánál nem túl magasak(mondjuk CIB és MKB még olcsóbbak), ugyanakkor ha le akarok kötni pénzt(diákként is előfordulhat), nevetséges kamataik vannak, például 1 év lekötés 4,5%, míg CIB-nél 7% körüli, és utóbbinál van egy ingyenes 6%-os megtakarítási számla a diákszámla mellé.


A másik ok pedig az, hogy Ersténél időnként előfordultak nálam fura levonások, valamint volt hibásan számolt kamatadó, a telefonos ügyfélszolgálatossal pedig kínszenvedés volt megértetni a problémát, az intézkedésük is lassú volt, meg nem teljes.


A harmadik, hogy mikor régi fajta bankszámlám volt, egyik nap megkérdeztem az ügyintézőt a bankban, hogy konkrétan a régi fajta diákszámlámmal is ingyenes-e a számlavezetés, vagy ehhez váltanom kell, erre határozottan azt a választ kaptam, hogy a régivel is ingyenes. Otthon megnéztem, és le volt vonva a 175 Ft-os számlavezetési díj, másnap bementem, és mondtam hogy váltanék, és ugyanaz az ügyintéző ekkor már totál tisztában volt azzal, hogy miért teszem, meg sem lepődött. Tehát nem tévedés volt, hanem ez van kiadva nekik, hogy ne tájékoztassanak, illetve tagadjanak, ha jobban járnék.


Hogy előnyt is mondjak, az Ersténél 26 éven aluli diákoknak az értékpapír számla vezetés is ingyenes, és elég jók a megbízási díjak.

2011. aug. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!