Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki érti, világosítson fel,...

Aki érti, világosítson fel, ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

Reggel 238 körül mozgott a svájci frank árfolyama,a bankom pedig 248,16-tal számolta!Én már semmit sem értek!

A másik kérdésem,hogy mikor tegnap benn voltam a bankban,az ügyintéző már meg tudta mondani,hogy ma mennyivel számolják a hitelem!

Akkor hogy is van ez?


2011. aug. 24. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
A bank a saját korrekciós árfolyamán számolja a devizát, minden bank máshogyan számolja ki ahogyan neki jó. A mai hoz képest számolta az ügyintéző, nem ?
2011. aug. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen,a mai árfolyamhoz képest számolta az ügyintéző,de,hogy lehet az,hogy tegnap már tudta a mai árfolyamot?Ezt nem értem!

Amúgy ez akkora szemétség,amit csinálnak!!!Tudom,hogy több százezer ember bosszankodik miatta,de miért nem lehet lépni már valamit?(ez költői kérdés volt)Ja,és nem az árfolyamrögzítésre gondolok itt,mert nekem az nem megoldás,hisz 2015-ben sem lesz jobb az anyagi helyzetem,sőt örülhetek,ha lesz állásunk a férjemmel!

Na,mindegy!Csak kicsit bosszankodtam!

2011. aug. 24. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Minden nap más az árfolyam és az aktuálishoz számolja, ami lehet csak picit tér el egymástól. Megértem a helyzetedet és együttérzek vele, de nem kellett volna hallgatni a vigécekre amikor felajánlották, hogy valutában kell felvenni a kölcsönt. Svájc gazdaságilag stabilabb ország mint mi, ez mindíg így lesz és elemi közgazdasái ismerettel következtethető volt, hogy a két ország különbsége nőni fog.
2011. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen,most már okosabb vagyok
2011. aug. 24. 22:06
 5/9 anonim ***** válasza:
A T+2 napos elszámolás miatt valószínűleg a tegnapelőtti árfolyammal számoltak, de a 248-at én is sokallom, bár lehet, hogy akkor valóban ez volt az árfolyam. Ez a bank honlapján ellenőrizhető.
2011. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A bank saját árfolyamán számolhatta, viszont ilyen nagy volatilitásnál a spread is jóval nagyobb. Értsd ez alatt, hogy a vételi és eladási árfolyam közötti különbség nagyobb, amikor nagyobb az ingadozás.


(egyébként rosszabbul is járhattál volna, hisz volt 270 is az árfolyam a hónap során)

2011. aug. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Smartguy86 ***** válasza:

A bank is él valamiből... na az a különbözet az árfolyamok között.


Ő fogja a te x forint értékű pénzedet és vesz belőle y mennyiségű frankot, majd fogja a frankot és eladja x+z forint összegért a pénzpiacon. A "z" az ő nyeresége az ügyleten.

2011. aug. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A bank a magánszemélyekre vonatkozó devizaárfolyamon számol. Banktól függően (vmikor délután) teszik közzé, hogy mi a devizaárfolyam náluk aznapra. A hiuvatalos devizaközép árfolyamot az MNB honlapján látod (ezt szokták árfolyamnak megjelölni a hírekben), de ettől eltérnek a bankok mert a vételi, és eladási árfolyam különbözik, a köztük lévő spread a bank haszna. Bár vannak olyan hitelszerződések amelyekben benne van, hogy középárfolyamon számolják a hiteltörlesztést, ez igazán így lenne korrekt, de talán ez a ritkább.
2011. aug. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

Értem,illetve nem értem,mert így is úgy is mi szívunk!Hát igen...

Az én bakom pedig csak a lakáshitelesektől vonja középárfolyamon a pénzt,a jelzálog-és autóhitelesktől teljes áron!Ez sem korrekt,szerintem!

2011. aug. 25. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!