Ma hallottam, hogy lehet adósságot örökölni. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Apunak összesen 80 millió forint tartozása van egy banknak és egy magánszemélynek. Tehát, ha nem tudja kifizetni az összeget - ami 100% - akkor ezt a tartozást meg fogom örökölni tőle?

Előre is köszi, a válaszokat.


2011. aug. 24. 21:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a diploma és az adósság között az lehet, hogy az említett fater végrendeletében az állt, ha a fia diplomát szerez, 30 millát örököl tőle, de a 6 millás adósságát már helyből. Ezért nem mondott le az örökségről a fiú. Ez persze csak találgatás. Nem tudom ha már valaki ír valamit, akkor miért nem lehet egyértelműen fogalmazni...
2011. aug. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megnyugodtam, hogy negatívba nem mehet az örökség.

Az első válaszolónak pedig üzenem, hogy sajnos szó sincs több száz millió forint örökségről, mert egyelőre úgy néz, ki, hogy csak tartozása van apámnak.

2011. aug. 26. 12:20
 13/16 anonim ***** válasza:
Akkor legrosszabb esetben semmit sem örökölsz. :)
2011. aug. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Oké köszi, így már nyugodtabb vagyok :)
2011. aug. 27. 11:54
 15/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy még apukádnak és neked el kell mennetek a közjegyzőhöz és le kell mondanod a teljes örökségről már előre, mert csak akkor nem örökölsz, se vagyont, se tartozást.
2011. aug. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Utólag is le lehet mondani.
2011. aug. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!