Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Használt lakás vásárlásnál...

Használt lakás vásárlásnál banki hitelhez mindenképpen kell számlakivonat, vagy elég a munkáltató által kiállított jövedelemigazolás?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 18. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez bankra válogatja! Valahol kell mindkettő! Ha a fizetésed bankszámlára megy, akkor valószínű hogy kell!
2009. ápr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
kell mindenképp számlakivonat,ugy tudom már elég a 2 havi,mert régebben 3 havit kértek!
2009. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 6 havit kértek...
2009. ápr. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy kérnek, vagy nem, sok mindentől függ. Ha van bankszámlád, amire a fizetésed érkezik, akkor 100%, hogy bekéri minden bank a folyószámla kivonatokat. Ha nem bankszámlára érkezik a fizetésed, vagy pl a családi pótlék és letagadod, hogy van folyószámlád, akkor nincs mit kérniük, de ebben az esetben előfordulhat, hogy nem fogadják el csak a munkáltatói igazolást, hanem bekérik az APEH jövedelem igazolásodat is.

Ha több folyószámlád is van, akkor is kérik mindet, ha ez valamiből látszik (pl az egyik számládon látszik, hogy a másikra utalsz.


A bankok nem csak a fizetésed igazolására kérik be a folyószámlákat, hanem mert abból látják, hogy még hányféle hiteled, tartozásod van és milyen egyéb terheid, bevételeid.

Általában 3 hónapot kérnek, de bizonyos hitelezési típusnál 6 havit is kérhetnek.

(Az én legutóbbi ügyfelemtől 12 havit kértek, mert ott egy bonyolult hitelkiváltási ügybe futottam, de ez ritka.)

2009. ápr. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!