Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Befektetés, hogyan kezdjem?

Befektetés, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Elméletileg szeptembertől lesz munkám és mivel még itthon lakom, úgy gondoltam, hogy az első két-három havi fizum nagyrészét elteszem, hogy nagyobb tőkét tudjak lekötni.

Érdemes pénzügyi tanácsadóhoz fordulni?

Most az a célom, hogy ~200K-ból 10 év alatt, minél nagyobb tőkét lehessen felhalmozni.


2011. aug. 29. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Pénzügyi tanácsadóhoz a legkevésbé, annál már az is jobb ha elpartyzod ! Nem tanultál a válságból, a tőzsdén a pénzed elúszik, lutri az egész :S
2011. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Az előttem szólónak bizonyára semmilyen pénzügyi tanácsadói tapasztalata nincs, csak a médiából veszi az infót, tehát a 0. szabály az objektív dolgokra figyelj.

1. Először is egy kicsit tanulj, hogy tájékozottabb legyél: [link]

2. Érdemes meghallgatnod több tanácsot, tanácsadót. Az ő javaslataik nem helyettesítik a saját önképzésed! Nem háríthatod másra a felelőséget, ez a Te pénzed!


Egyébként gratulálok az elhatározásodhoz!

2011. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :) Pénzügyi tanácsadóval mindenképpen szeretnék beszélni, mert vannak normálisak is, akik rendesen tanulták a szakmát, nm csak "zsebpénzként" mindenféle tanfolyamot elvégezve "értenek" hozzá.
2011. aug. 29. 20:38
 4/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100%
Szerintem az első 3 havit nagyon derék, hogy félre szeretnéd rakni, én ezt nem befektetésnek javaslom, hanem VÉSZTARTALÉKNAK, ha bármi történik veled, családban , állásoddal, akkor legyen 3 havi tartalékod /külön kezelve, hogy bármikor hozzáférhető legyen/. Ezt most a legkönnyebb megcsinálnod. És utána kezdhetsz megtakarítani amire szeretnél. De ez csak egy javaslat, ok hogy én tanácsadóként vállalkozó vagyok, azaz minden hónapban be KELL fizetnem magam után a járulékokat, tehát nekem nem nézik mi van, 3 havi mindig megvan a bankszámlán, hogyha valami történik, akkor azt be tudjam fizetni. Nálad ugyanezek a kötelező kiadások /rezsi, kocsi,stb./.
2011. aug. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked is csak azt tudom mondani, hogy: a kérdésedre akkor lehet igazán válaszolni, ha egyéb dolgokat, fontossági szempontokat is elmondasz. Mint pl.: milyen célból szeretnél takarékoskodni, mennyire vagy bevállalós, vagy inkább kockázatkerülő, milyen esetleges egyéb szolgáltatásokat vársz el a megtakarításodtól, stb. Ezek alapján biztosan tudnék segíteni :) Várom a válaszodat.
2011. szept. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
A 2. egy pénzügyi tanácsadó = vigéc, üzletkötő. Abból élnek, hogy a nekik legnagyobb jutalékot adó befektetést rádbeszéljék ! Majd rá fogsz jönni a saját károdon.
2011. szept. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
21%
És az összes üzleti befektetésnek nevezett pénlenyúlás csak átverés, elveszted mindenedet ! Az összes biztosítás meg tözsdei befektetés lenyúlás. Majd rá fogsz jönni ha elvesztetted a pénzedet.
2011. szept. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!