Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Zálogkötelezetthez jöhetnek a...

Zálogkötelezetthez jöhetnek a behajtók?

Figyelt kérdés
Résztulajdonosa vagyok egy háznak. A házat hárman örököltük, mint gyermekek. Testvérem 3 millió ft hitelt vett fel. A papírt aláírtam, minek hiányában nem vehetett volna fel hitelt a saját részére. A hitelt a határidőn belül nem sikerült törleszteni, 2 milliós tartozása van neki.. A bank átadta őt a behajtó szervezetnek. Én családommal máshol élek, máshova vagyok bejelentve, mint lakos. Érheti valami atrocitás a portámat, számítsak vendégekre?
2011. aug. 30. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem van 3 tulajdonos, akik aláírták a hitelfelvételt mindhárman ?


Ha így volt, és adóstársak mindhárman, bármelyiküktől követelheti a részletet a bank.


Ha nem fizet egyikőtök sem, akkor a jelzáloggal terhelt ingatlant elárverezik. A tartozást a befolyó összegből levonják. Ha fennmarad egy összeg, akkor azt az adóstársak jövedelméből vonják.


Ha nincs jövedelem, akkor az egykori jelzálog hitelszerződésben személyiben szereplő ingatlanba is elmennek de csak az ingóságokért.

2011. aug. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A hitelt nem én vettem fel, hanem a testvérem. Ő az adós, mi ketten csak résztulajdonosai vagyunk az ingatlannak, amiben ő lakik.
2011. aug. 30. 20:44
 3/3 anonim ***** válasza:

a behajtócég emberei előszeretettel zaklatnak bárkit


viszont árverezni a végrehajtó fog jogerős határozat birtokában

2011. aug. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!